Grupa agresywnych nastolatków sieje postrach w Poznaniu. Doszło do pobicia. Jest oświadczenie galerii

Galeria Posnania w Poznaniu zmaga się z poważnym problemem. Już od jakiegoś czasu grupa nastolatków regularnie zachowuje się agresywnie na trenie centrum handlowego, a Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa codziennie jest aktualizowana o nowe zgłoszenia. Do sprawy odniosła się dyrekcja CH Posnania.
Galeria Posnania: Poznań terroryzowany przez gang nastolatków (zdj. ilustracyjne)
Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Na problem poznańskiego gangu nastolatków zwrócono uwagę dzięki profilowi Poznański Trójkąt Bermudzki w mediach społecznościowych, na którym zaczęły pojawiać się niepokojące informacje. Do aktów wandalizmu dochodzi konkretnie w Centrum Handlowym Posnania na Ratajach w Poznaniu. Najmłodsze osoby z grupy mogą mieć zaledwie 13 lat. Młodzież zachowuje się agresywnie wobec klientów i pracowników sklepów. Co więcej, wiele doniesień mówi o bierności ochrony.

Zobacz wideo Rozmawiamy z najpopularniejszym nauczycielem w Polsce Marcinem Józefaciukiem o edukacji, pieniądzach i nowych wyzwaniach

Gang w Poznaniu atakuje nastolatków. Doszło do pobicia dziewczyny

W niedzielę 21 stycznia Poznański Trójkąt Bermudzki poinformował, że nieletnia dziewczyna została pobita przez grupę nastolatków przed CH Posnania. Niestety okazuje się, że nie był to pojedynczy przypadek agresji młodzieży. W gangu jest około 10-15 osób. Pojawiające się zgłoszenia mówią o wulgarnym i agresywnym zachowaniu, w tym grożeniu młodszym dzieciom, a nawet swoim rówieśnikom, i żądaniu oddania pieniędzy lub telefonu. Nastolatki często są w stanie nietrzeźwości, pojawiają się też informacje o obecności środków odurzających. Rmf24.pl podaje, że w ciągu zaledwie dwóch dni na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono prawie 1800 zgłoszeń dotyczących tego jednego miejsca. Jakie kroki podjęto dotychczas w związku z tym?

Gang w Posnania. Centrum handlowe wydało oświadczenie

Dyrekcja galerii handlowej wydała oświadczenie w sprawie problemu ze szczególnym uwzględnieniem sobotniego pobicia.

W związku z wydarzeniem, które miało miejsce w sobotę 20.01.2024, roku informujemy opinię publiczną oraz naszych klientów o zdarzeniu, oraz podjętych działaniach w kwestii bezpieczeństwa w Posnanii. Wieczorem, na przystanku autobusowym, znajdującym się w sąsiedztwie Posnanii, ochrona obiektu znalazła nieprzytomną nastolatkę. Pracownicy ochrony zareagowali i udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, wezwali pogotowie oraz policję

- poinformował Marek Ćwiek, dyrektor CH Posnanii, cytowany przez "Głos Wielkopolski". Jednocześnie zaapelował, aby świadkowie zgłoszenia skontaktowali się z policją. Przyznał również, że od początku roku do 20 stycznia w galerii zanotowano sześć incydentów z udziałem nieletnich, które wymagały interwencji rodziców bądź odpowiednich służb. Posnania na bieżąco monitoruje sytuację.

Gang nastolatków Posnania. Policja odniosła się do sprawy

Do apelu o zgłaszanie incydentów do funkcjonariuszy dołączył sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Prosimy wszystkie osoby, które zauważą coś niepokojącego, aby poinformować o tym policjantów, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy, że naniesienie zgłoszenia na KMZB nie jest tożsame ze zgłoszeniem prośby o interwencję

- zaznaczał policjant.

Więcej o: