Słowa piosenki "1988 (mam to we krwi)" rozbrzmiały w Sejmie. Bedoes 2115 reaguje. "Ustawa o szczuciu"

Niedawno w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowego projektu obywatelskiego w sprawie zgromadzeń. Przeciwko odpowiedzieli się posłowie Lewicy i Polski 2050-Trzeciej Drogi. Jeden z nich - Piotr Górnikiewicz - na mównicy zacytował piosenkę Bedoesa. Na reakcję rapera nie trzeba było długo czekać. Opowiedział o dziadku.

Niedawno odbyło się pierwsze czytanie kontrowersyjnego projektu obywatelskiego dotyczącego zgromadzeń w Sejmie. Zarówno Lewica, jak i Polska 2050-Trzecia droga postulowały odrzucenie go. Sam projekt uznaje za niedopuszczalne zgromadzenia, których celem byłoby kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. W trakcie swojej wypowiedzi poseł Polski 2050 Piotr Górnikiewicz zacytował na mównicy znanego rapera.

Zobacz wideo Obrady Sejmu przerwane! Obrażał społeczność LGBT i blokował mównicę [CAŁE NAGRANIE]

 "1988 (mam to we krwi)" Bedoses. Słowa piosenki rozbrzmiały na sejmowej mównicy przeciwko Kai Godek

9 lutego 2024 w piątek odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego zakazującego parad równości. Za projekt odpowiada Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT", reprezentowany przez Krzysztofa Kasprzaka i Kaję Godek. Przedstawiony został w nim wykaz działań zabronionych w trakcie zgromadzeń oraz niedopuszczalne cele, w jakich można by je organizować. Między innymi chodziło o kongregacje, których celem byłoby kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Ministerka do spraw równości, Katarzyna Kotula o projekcie powiedziała, że:

To nie ustawa o zgromadzeniach, ale ustawa o szczuciu i nienawiści

Wypowiedział się również poseł Polski 2050, Piotr Górnikiewicz, który na mównicy postanowił zacytować piosenkę "1988 (mam to we krwi)" popularnego rapera Bedoesa 2115.

Zaczniemy od słów pewnej piosenki bardzo popularnej w tej chwili wśród naszej młodzieży: 'Jestem dumny, że jestem Polakiem, nie przeszkadza mi chłopak z chłopakiem, i nie jestem z lewej czy z prawej, po prostu za miłość nikt nie powinien płacić płaczem'

- rozbrzmiało na mównicy.

Bedoes reaguje na wypowiedź Górnikiewicza. Upamiętnia swojego zmarłego już dziadka

Na reakcję samego rapera nie trzeba było długo czekać. W mediach społecznościowych na sam początek zaznaczył, że tak jak mówią słowa piosenki, nie jest on ani z lewej, ani z prawej strony politycznej i nigdy nie będzie. Dodał również, że ma swoje własne spojrzenie na świat i niestety na tę chwilę nie ma partii, z którą zgadzałby się w stu procentach. Mimo to podkreśla, że cały czas chodzi głosować. W dalszej części swojego posta napisał:

Ta chwila już na zawsze zostanie w mojej pamięci. Gdyby mój Dziadek żył, już w tej chwili miałbym od niego sto wiadomości o tym, że zacytowano mnie na mównicy w Sejmie, bo ani ja, ani dziadek nie wiedzieliśmy, że takie rzeczy są możliwe, jak razem wyciągaliśmy puszki i butelki ze śmietników, żeby sprzedać je na skupie

Swoją reakcję Bedoes zakończył słowami "Forever Leszek 2115. Wszystko, co robię, robię dla Ciebie", oddając cześć swojemu zmarłemu już dziadkowi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA