Była najlepszą przyjaciółką Niani Frani. Później zniknęła. Dziś Jolka jest nie do poznania

Serial "Niania" zebrał niemałą rzeszę fanów, którzy do teraz pamiętają kultowe postacie, takie jak Frania, pan Skalski, Konrad czy Jolka. Ta ostatnia była najlepszą przyjaciółką głównej bohaterki. Aktorka grająca jej rolę w pewnym momencie zniknęła z show-biznesu. Po latach pokazała się u boku Agnieszki Dygant.

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie oglądała choć jednego odcinka "Niani". Serial o perypetiach Panny Maj zebrał całą masę fanów. Każdy z nich pamięta ikoniczny duet składający się z Niani Frani oraz Jolki. Obie panie często wpadały w tarapaty i wymyślały żarty. Po zakończeniu produkcji Agnieszka Dygant, czyli odtwórczyni głównej roli, wciąż była obecna w show-biznesie. Jej serialowa przyjaciółka jednak zniknęła ze ścianek. Teraz przyjaciółki spotkały się ponownie.

Zobacz wideo Kożuchowska, Dygant i Widawska bawią się na festiwalu filmowym w Wenecji

"Niania" Frania w TVN. Fani pamiętają nie tylko odtwórców głównych ról

Oprócz głównych ról, czyli tytułowej niani, rodziny Skalskich, Konrada i Karoliny, w serialu "Niania" mogliśmy oglądać również całą plejadę innych osobowości. Jedną z nich była najlepsza przyjaciółka Frani - Jolka. Zagrała ją Iwona Wszołkówna. Aktorka w 2000 roku ukończyła PWST w Krakowie i niemal od razu rozpoczęła pracę w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Dzięki niezwykłej charyzmie otrzymała rolę w popularnej produkcji o przygodach Niani Frani. Jej usposobienie i charakter sprawiły, że mimo epizodycznej roli skupiała na sobie uwagę i zapisała się w pamięci fanów. Po sukcesie serialu otrzymała całą masę zaproszeń do innych produkcji. Pojawiła się między innymi w takich filmach i serialach, jak: "Kasia i Tomek", "Kryminalni", "Tylko mnie kochaj" czy "39 i pół". W chwili największej popularności aktorka jednak postanowiła wycofać się ze świata show-biznesu. Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć ą na ekranie w 2015 roku. Pojawiła się wówczas z produkcji Wojciecha Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem" oraz w serialu "Prawo Agaty". Po tym zniknęła z ekranów i zakończyła karierę, wybierając rodzinne życie. 

Agnieszka Dygant i Iwona Wszołkówna. Spotkanie przyjaciółek po latach

Od tego czasu niewiele było wiadomo o odtwórczyni roli popularnej Jolki. Aktorka niemal w ogóle nie publikowała postów w mediach społecznościowych, a wzmianki o niej pojawiają się niemal wyłącznie w kontekście spotkań z innymi aktorami. Tym razem było podobnie. To zdjęcie jednak zagrało na uczuciach fanów, którzy nie byli przygotowani na takie spotkanie. Na Instagramie Agnieszki Dygant pojawiło się zdjęcie z podpisem:

Czasem przyjaźń przechodzi przez ekran i trwa

Zdjęcie i opis od razu przywołało fanów popularnego serialu. W komentarzach internauci dzielili się swoimi wspomnieniami z serialem oraz przytaczali swoje ulubione teksty od serialowej Jolki. 

Franka ja myślałam, że krzywa wieża jest w Pizie. No co ty, Jolka, to big Ben
Aaa karaluch! - Jolka, to go zabij
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA