Zamiast Tindera, idź na mszę dla singli. Kraków z niecodzienną propozycją. Tak poznasz drugą połówkę

Kościół w Krakowie wyszedł z ciekawą inicjatywą. Teraz w każdy ostatni wtorek miesiąca można udać się do Kościoła świętej Barbary na Mszę Świętą dla singli. Dzięki nim mamy szansę na poznanie swojej drugiej połówki. Zaproszeni są wszyscy, którzy ukończyli 18. rok życia.

W Krakowie można teraz poznać swoją drugą połówkę na Mszy Świętej. To propozycja dla każdego, kto chciałby znaleźć już swoją żonę czy męża. Eucharystia dla singli to zaledwie wstęp, ponieważ wszyscy chętni mogą później udać się na integrację i wspólną zabawę.

Zobacz wideo Kinga Sawczuk zdradziła do jakiego kościoła chodzi. Nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi mszami

Msza dla singli w Krakowie. Idealna szansa na poznanie kogoś nowego

W centrum Krakowa już teraz można wybrać się na Mszę Świętą dla singli. Nowa odsłona katolickiego swatania odbywa się w kościele świętej Barbary w Krakowie. Po odprawieniu Eucharystii wszyscy zainteresowani mogą przenieść się do budynku Arcybractwa Miłosierdzia przy ulicy Siennej 5 na integrację i wspólną zabawę. Nowością jest patron, który każdego miesiąca ma towarzyszyć zebranym. W przeszłości był to na przykład św. Józef. Każde z kazań również ma swoją własną tematykę, ale zawsze związanie jest ze Słowem z liturgii oraz tematyką rodziny, małżeństwa i rozeznawania swojego powołania. Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest ksiądz Krzysztof Wąs. Jak twierdzi, nie trzeba przychodzić z nastawianiem, że akurat tego wieczora spotkamy swoją drugą połówkę. Zaznacza, że jest to po prostu kolejna szansa zawarcia znajomości zarówno z innymi ludźmi, jak i z Bogiem. Maksymilian, zaangażowany w przygotowywanie spotkań powiedział dla portalu O2:

Stwierdziłem, że warto te sprawy powierzyć Bogu. Poza tym jest to okazja do tego, żeby poznawać nowych ludzi - obok innych możliwości, które ma się na co dzień czy w innych wspólnotach. Poza tym to bodziec do rozwoju. Poznawanie nowych ludzi zawsze buduje, zawsze jeszcze bardziej otwiera na kolejne znajomości i spotkania

Jak znaleźć miłość? Kraków proponuje katolickie dansingi 

We Mszy Świętej dla singli może brać udział każdy, o ile ma już ukończony 18 rok życia. Podobno pojawiają się na niej zarówno młodzi licealiści i studenci, jak i osoby po 50. czy 60. roku życia. Organizatorzy podkreślają, że drzwi zawsze otwarte są dla każdego. Spotkania odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca. Msza Święta zaczyna się o godzinie 18:00. W czasie zabawy po Eucharystii uczestnicy mogą do woli korzystać z parkietu, gdzie będą bawić się do hitów wybranych przez duszpasterza Krzysztofa Wąsa. Oprócz tego do ich dyspozycji jest również miejsce do rozmów, przekąski i zimne napoje oraz klimatyczna kawiarenka na piętrze budynku. Jak donosi portal O2, Marta, jedna z uczestniczek opowiedziała: 

Trafiłam na te Msze, gdy szukałam w Internecie informacji na temat tego typu inicjatywy, to nie było z polecenia. Nie wiedziałam, że coś takiego konkretnie jest. Uczestniczę w niej od drugiego spotkania, a teraz włączam się w organizację, bo czuję się już tak mocno związana ze Mszami dla singli
Więcej o:
Copyright © Agora SA