Pokazał, jakie osoby rzucają na tacę. Zachowanie księdza oburzyło nie tylko katolików. "Ale po co?"

Na TikToku ostatnimi czasy ogromną popularność zdobywa "Ksiądz z osiedla". Duchowny nagrywa żartobliwe materiały o wierze i życiu Kościoła Katolickiego, które zdobywają spory odzew. Niedawno postanowił zaprezentować osoby "dające na tacę". Internauci są sceptycznie nastawieni.

Aktywny na TikToku ksiądz Rafał Główczyński, publikujący pod nazwą "Ksiądz z osiedla", w żartobliwy sposób pokazuje sytuacje związane z udziałem we Mszy Świętej, odpowiada na pytania obserwatorów i mówi o wierze. Niedawno duchowny pokazał typy osób, które wrzucają pieniądze na tacę. Internauci twierdzą, że niektóre zachowania są wyolbrzymione.

Zobacz wideo Wiemy gdzie Ewa Kasprzyk weźmie ślub i kto go udzieli. "Ksiądz jest afrykanistą"

Kto daje na tacę pieniądze? Ksiądz parodiuje zachowania wiernych

"Ksiądz z osiedla" to popularny na TikToku twórca, którego obserwuje już ponad 120 tysięcy osób. Duchowny Rafał Główczyński nagrał niedawno film, w którym parodiuje wiernych wrzucających pieniądze na tacę. Podczas każdej Mszy Świętej w kościele zbierane są do specjalnego koszyczka datki, które później przeznaczane są na konkretne, ogłoszone wcześniej cele. Ksiądz postanowił podejść do tego w żartobliwy sposób, ukazując sytuację "w krzywym zwierciadle". Na jego filmiku widzimy parę typów uczestniczących w nabożeństwie. Niektórzy udają, że nie widzą tacy na datki, inni próbują rozmienić pieniądze, a jeszcze inni po prostu zabierają z niej banknoty. Choć materiał jest zabawny, to internauci są sceptycznie nastawieni i uważają, że duchowny wyolbrzymia - a nawet obraża - wiernych.

Zdażyło się tak kiedykolwiek, że ktoś wyjął kasiorkę z tacy? Osobiście jeszcze nie widziałam.
Proszę księdza, nie "zamyślony" tylko po prostu nie daje na tacę.
I bardzo słusznie, że nie wrzucają.
Ale po co?

- jak widać, użytkownicy TikToka odebrali nagranie dosyć dosłownie, choć z raczej było nagrane z przymrużeniem oka. "Ksiądz z osiedla" ma jednak sporo fanów, a obserwatorom znany jest właśnie z poczucia humoru i luźnych filmików. Wiele osób zastanawia się, czy młody mężczyzna rzeczywiście jest duszpasterzem?

Czy "Ksiądz z osiedla" rzeczywiście jest duchownym? Kim jest Rafał Główczyński?

Okazuje się, że ksiądz Rafał Główczyński nie tylko prowadzi TikToka oraz Youtube'a pod nazwą "Ksiądz z osiedla", ale w rzeczywistości również jest duszpasterzem oraz katechetą. Na co dzień prowadzi lekcje dla wiernych z parafii świętego Michała Archanioła w Piastowie, opiekuje się grupą młodzieżową, organizuje akcje charytatywne oraz uczy w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Publikowane przez niego treści w social mediach kierowane są przede wszystkim do młodych ludzi, których taką formą próbuje przekonać do wiary. To dlatego często tańczy, śpiewa, żartuje i stara się mówić językiem potocznym.

Staram się słuchać młodzieży i pomóc im w sprawach, które są dla nich trudne. Nikogo nie oceniam, chcę pokazać młodym, że Bóg jest nimi.

- pisze sam o sobie w mediach społecznościowych. Choć wiele osób nie przekonuje, to znalazła się spora grupa zainteresowanych. To, co młodzież przyciąga najbardziej, to wydźwięk, w jakim publikuje i nieodłączne poczucie humoru.

Więcej o:
Copyright © Agora SA