Jako 2,5-latka wystąpiła w "Superniani". Teraz nazywa się "ofiarą programu". Dorota Zawadzka komentuje

Prawie dwie dekady temu program "Superniania" bił rekordy popularności wśród widzów TVN. Po latach na temat show wypowiedziała się jedna z jego uczestniczek, która nazwała się "ofiarą" reality. Z czym musiała mierzyć się jako młoda dziewczynka i jak dziś podchodzi do sprawy? Sprawę skomentowała Dorota Zawadzka.

Całkiem niedawno na kanale na YouTubie "Nie wiem, ale się dowiem!" pojawił się materiał zatytułowany "Jak TVN odebrał dziecku smak życia? Historia Róży". Film szybko zyskał pokaźną liczbę wyświetleń - spowiedź młodej dziewczyny niezwykle zainteresowała internautów. Jak po latach uczestniczka programu "Superniania" wspomina udział w formacie i dlaczego zdecydowała się opowiedzieć o swoich odczuciach po takim czasie? 

Zobacz wideo Kto pomaga Agnieszce Kaczorowskiej w opiece nad dziećmi? "Mamy taką ciocię"

"Superniania" w ogniu krytyki. Show było hitem, dziś jest na świeczniku

Program "Superniania" emitowany był przez stację TVN w latach 2006-2008. W roli głównej prowadzącej wystąpiła wówczas Dorota Zawadzka. Reality oparte na brytyjskim formacie "Supernanny" skradło serca widzów również w Polsce. Często zdesperowani już rodzice zgłaszali się do produkcji, by uzyskać pomoc od psycholożki, w kwestii wychowywania swoich dzieci. 

Aktualnie program nie jest emitowany, lecz wspomnieniami wracają do niego uczestnicy. W 9. odcinku drugiego sezonu pojawiła się wówczas 2,5-letnia Róża z rodziną, która dziś wyjawia swoje odczucia i zdanie na temat programu. Twierdzi, że jest "ofiarą". 

 

Róża była uczestniczką w "Superniani". Dziś mówi, jak wpłynął na nią udział w programie

W odcinku, w którym wystąpiła Róża byli również jej rodzice i starsza o niecałe 2 lata siostra Maja. Róża została przedstawiona jako terroryzujące wszystkich dziecko, które jest nieznośne i jedyne co robi, to krzyczy. W wywiadzie na kanale "Nie wiem, ale się dowiem!" szczerze mówiła o swoich odczuciach, a rozmowę zaczęła zdaniem: "Jestem Róża i jestem ofiarą programu telewizyjnego 'Superniania'".

Dziewczyna stwierdziła, że udział w show utrudnił jej dzieciństwo, którego nie wspomina za dobrze. Rówieśnicy bali się dziewczynki, a rodzice innych dzieci woleli izolować od niej swoje pociechy. Uczestniczka wspomniała także, że program wpłynął nie tylko na nią, ale również na jej rodziców. Mama Róży chciała zrezygnować z jego udziału, lecz wiązało się to z zapłatą niemałej kwoty za zerwanie kontraktu, więc nie mogła podjąć tego kroku. Dziś Róża śmiało mówi o tym, że w telewizji pokazano jedynie jej złe zachowania, co drastycznie wpłynęło na jej dorastanie. 

Bycie przedstawionym jako największy wróg rodziny na pewno nie jest czymś, z czym chciałabym zacząć dzieciństwo

- mówiła Róża podczas wywiadu na kanale YouTube "Nie wiem, ale się dowiem!". Do sprawy odniosła się również Dorota Zawadzka. Jak psycholożka skomentowała wyznanie Róży? 

Dorota Zawadzka odpowiada na film z udziałem Róży. "Przykro mi słyszeć i trudne to dla mnie"

Spowiedź Róży odbiła się głośnym echem w sieci, więc nie obyło się bez komentarza ze strony samej Doroty Zawadzkiej. Na profilu na Facebooku pojawił się post, w którym psycholożka wyjaśniła swoją stronę. 

Róża wyrosła na świetną młodą kobietę. Przykro mi słyszeć i trudne to dla mnie, że po programie zmagała się z takimi trudnościami, których wtedy nikt nie mógł przewidzieć. Bo świat był inny. Rozumiem jej uczucia i punkt widzenia, choć wiele rzeczy opowiedziałabym i zinterpretowałabym nieco inaczej. Choć oczywiście Róża ma pełne prawo do swojej interpretacji

- napisała Dorota Zawadzka na Facebooku. 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA