Pozbądź się problemu i otrzymaj nagrodę. W jednym z polskich miast rusza ciekawa akcja

Segregacja odpadów to niekiedy istny koszmar. Kontenerów jest wiele, a i tak nie możemy do nich wrzucić wszystkich śmieci. Okazuje się, że już niebawem jedno z polskich miast zorganizuje akcję, która rozwiąże problem z odpadami, a do tego nagrodzi nas upominkiem. Gdzie dokładnie należy się udać?

Wielu z nas nie wie, co zrobić z niektórymi śmieciami, i latami gromadzi je w pawlaczach, piwnicach, garażach czy strychach. Teraz jedno z miast wyszło naprzeciw jego mieszkańcom i pomoże im uporać się z odpadowym problemem, a do tego zaoferuje miłą nagrodę, która z pewnością urozmaici przestrzeń wokół domu lub działki.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami? Gazeta.pl z wizytą w sortowni BYŚ

Jak segregować śmieci? Tym razem nie musisz się tym przejmować. Wystarczy, że przyniesiesz je tutaj 

Akcja, o której mowa, to "Zielony gest - gest w stronę użytkowników Gratowisk". Organizują ją Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu razem z firmą Silva. 

Za przywiezienie odpadów problemowych i niebezpiecznych na Gratowiska mieszkańcy Poznania mogą odebrać sadzonki

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miasta Poznania. Na Gretowisko w czwartek 25 kwietnia można zanieść nie tylko zbędne meble, opony, ale też niedziałający sprzęt elektryczny oraz elektroniczny, puszki po farbach i inne problematyczne czy niebezpieczne odpady. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się problemu, ale też zyskamy sadzonki, które pięknie ozdobią nasz ogród lub działkę. 

 W ten prosty sposób możemy przyczynić się do ochrony środowiska i stworzyć bardziej zielone i zdrowsze miejsce do życia dla nas wszystkich. Łączmy więc dbałość o środowisko z działaniami proekologicznymi, takimi jak sadzenie drzew, aby wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety i dla siebie

- zachęca do udziału w akcji Kaja Mietlicka z Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Gdzie możemy zanieść nasze śmieci i w zamian otrzymać sadzonki? 

Segregacja śmieci to czasem duże wyzwanie. Tu możesz oddać problematyczne odpady

Odpady będą zbierane w trzech miejscach. Poniżej znajdują się wszystkie adresy, do których można odnieść śmieci.

  • Gratowisko Poznań Wschód: ul. Wrzesińska 12, Poznań;
  • Gratowisko Poznań Dębiec: ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284, Poznań;
  • Gratowisko Poznań Morasko: ul. Meteorytowa 1, Suchy Las.

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w akcji, a chcesz pozbyć się zalegających śmieci, to problematyczne odpady całkowicie bezpłatnie oddasz w gminnych punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK).

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy masz problem z prawidłową segregacja odpadów?
Więcej o:
Copyright © Agora SA