Najlepsze miejsca na majówkę z dziećmi. Tu dorośli, młodzież i maluchy będą się doskonale bawić

Gdzie na majówkę z dziećmi? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom wspaniałe atrakcje. Świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu może być wybranie się do jednego z polskich aquaparków czy parków rozrywki. Specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka propozycji.

Majówka już za pasem, nadszedł więc czas, aby zaplanować czas wolny. Choć sklepy i galerie będą zamknięte 1 i 3 maja, to miejsca takie jak parki rozrywki i aquaparki będą otwarte dla odwiedzających. Gdzie warto pojechać?

Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie pojechać na majówkę? Te aquaparki warto odwiedzić w czasie długiego weekendu

W Termach Maltańskich w Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie. Obiekt jest największym wodnym kompleksem rekreacyjno-sportowym w Polsce, który wykorzystuje wody geotermalne. Park podzielony jest na cztery strefy: Aquapark, Baseny Sportowe, Świat Saun oraz SPA 1306.

Aquapark Reda położony jest zaledwie 25 kilometrów od Władysławowa. Jest to największy park w północnej Polsce. Jako jedyny w naszym kraju oferuje atrakcje o nazwie shark slide, czyli zjazd do rekinów. Jest to 60-metrowy zjazd tunelem, aż do akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. W parku można także skorzystać z saunarium. 

Gdzie na majówkę w Polsce? Parki rozrywki, które warto odwiedzić: Energylandia i Łeba Park

Położona niedaleko Krakowa, w miejscowości Zator, Energylandia jest znana wielu osobom. Park dzieli się na kilka stref tematycznych: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Smoczy Gród, Water Park oraz Aquaatlantis. Energylandia jest największym tego typu parkiem w Polsce. Znajduje się tu największy i najszybszy roller coaster w Polsce oraz jeden z największych w Europie

Łeba Park, czyli jedyny park dinozaurów na Pomorzu łączący rozrywkę z nauką. Położony na powierzchni 20 hektarów park oferuje wiele rozrywek. Składa się z wyznaczonych ścieżek, gdzie można podziwiać modele dinozaurów o naturalnej wielkości. Dostępne są również wycieczki tratwami i rowerami wodnymi. Oprócz tego nowością są zjeżdżalnie wodne i koło widokowe. 

Jeśli chcesz spędzić aktywnie czas z rodziną, nie musisz wcale wyjeżdżać. W wielu miastach i miejscowościach w Polsce znajdziesz parki linowe, parki trampolin oraz tory gokartowe, która także przypadną do gustu dzieciom i nastolatkom. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.