Książę William nie chciał, aby Meghan pojawiła się na koronacji. Wszystko ze względu na Kate Middleton

Meghan i Kate, chcąc nie chcąc, mają ze sobą na pieńku, odkąd bracia Harry i William toczą ze sobą konflikt. Dla Middleton już sam spacer obok Markle wydaje się być traumatycznym przeżyciem. Mąż postanowił jej tego oszczędzić i powiedział, że nie życzy sobie żony księcia Harry'ego na koronacji.

Książę William od samego początku nie był zachwycony znajomością księcia Harry’ego z Meghan Markle, wtedy rozwiedzioną aktorką. Starszy brat sugerował mu, że związek nie jest dobrym pomysłem, ale w efekcie nic to nie dało, a jedynie pogłębiło ich konflikt. Teraz stwierdził, że nie chce widzieć żony Harry'ego na koronacji ich ojca. Nie spodziewał się jednak jednej rzeczy.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księżna Kate i Meghan Markle nie mogą się dogadać. Wszystko przez konflikt między braćmi

Stosunki między żonami brytyjskich książąt najprawdopodobniej byłyby znacznie lepsze, gdyby nie to, że zostały wciągnięte w konflikt między braćmi. Oliwy do ognia dodało także jedno wydarzenie podczas ślubu Harry'ego i Meghan, kiedy kobiety posprzeczały się o wygląd sukienek dla dziewczynek, które miały sypać kwiaty. Markle rozpłakała się po tym, jak Kate źle się do niej odniosła i od tego czasu obie panie nie mogą dojść do zgody. Mimo że Middleton lubi księcia Harry'ego i usilnie starała się pogodzić braci, to do źle czuje się w towarzystwie jego żony. Nawet wspólny spacer podczas pogrzebu królowej Elżbiety II uznała za traumatyczny. ak powiedziała "był jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek przyszło jej wypełnić". Dlatego też William postanowił oszczędzić żonie nerwów i wyraził niechęć do pojawienia się Markle na uroczystości. Ponadto instruował dworzan, jak mają się zachować, gdyby do przyjazdu jednak doszło. Jak mówił "Meghan nie może zbliżać się do Kate po tym wszystkim". Nie wziął jednak pod uwagę reakcji swojego brata.

 

Koronacja króla Karola III: Harry uprzedził brata. Meghan Markle nie pojawi się na uroczystości

Choć królowi Karolowi III marzyło się rodzinne pojednanie podczas koronacji, to najprawdopodobniej do niego nie dojdzie. Meghan Markle nie pojawi się na uroczystości i to wcale nie dlatego, że tak zażyczył sobie książę William. Okazuje się bowiem, że sam Harry także wolał uniknąć obecności swojej żony na tak ważnym wydarzeniu. Jego zdaniem sytuacja mogłaby stać się zbyt toksyczna, a royalsom już wystarczy ciągłych sprzeczek. O tym, że młodszy syn brytyjskiego monarchy pojawi się na koronacji, poinformowano oficjalnie już 12 kwietnia. Jak jednak przekazano w oświadczeniu pałacu Buckingham:

Księżna Sussexu pozostanie w Kalifornii z księciem Archiem i księżniczką Lilibet.

Oficjalne powody nie są znane, ale możemy się ich domyślać. Książę William zdaje się być jednak przekonany, że to wszystko jego zasługa.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA