Katy Perry wystąpi na uroczystej koronacji króla Karola III. Dostała kilka benefitów "po znajomości"

Z okazji koronacji króla Karola III odbędzie się uroczysty koncert, na którym wystąpi wiele gwiazd. Zdradzono już pierwsze nazwiska, a wśród nich Katy Perry. Wokalistka przybędzie do zamku Windsor na specjalnych zasadach. Dostanie nawet królewską sypialnię.

Katy Perry wystąpi na uroczystym koncercie z okazji koronacji króla Karola III, który odbędzie się 7 maja 20223. Na jaw wychodzi co raz to więcej detali dotyczących listy gości oraz organizacji wydarzenia. Poza piosenkarką będzie można usłyszeć między innymi zespół Take That, Lionela Richie oraz Andrea Bocelliego. Jednak udział Katy nie jest przypadkowy.

Zobacz wideo Na ostatnim usg córeczka Katy Perry pokazała jej środkowy palec

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koronacja króla Karola III: Wybór Katy Perry nie jest przypadkowy. Zna się z monarchą od lat

Katy Perry na koncercie koronacyjnym pojawi się nie tylko dlatego, że jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Okazuje się, w tym kontekście przede wszystkim uważana jest za dobrą znajomą króla Karola. Spotkali się po raz pierwszy w 2019 roku podczas imprezy w Bombaju. Wydarzenie to zapoczątkowało dołączenie wokalistki do organizacji charytatywnej Karola III - The British Asian Trust -  jako ambasadorki. Być może to właśnie dlatego nowy monarcha z chęcią zaprosił ją na koncert, a Katy szybko przyjęła propozycję. Ponadto piosenkarce zaproponowano specjalne warunki "po znajomości". Amerykanka będzie miała możliwość noclegu w ekskluzywnych apartamentach na Zamku Windsor, na którym odbędzie się koronacyjny występ. To wyjątkowe wyróżnienie, którym mało kto może się poszczycić. Jak wspomniano w BBC, Katy Perry przekazała, że jest "podekscytowana" propozycją i z chęcią przybędzie zagrać na koncercie.

Koncert koronacyjny Karola III. Zapowiada się wydarzenie na skalę światową

Historyczne wydarzenie będzie organizowane przez BBC Studios Productions i odbędzie się na terenie zamku Windsor 7 maja 2023, w niedzielę. Ustalono, że na żywo koncert będzie mogło obejrzeć maksymalnie 20 tysięcy osób - ale z pewnością miliony widzów zasiądzie również przed telewizorami. Jak podało BBC, motywem przewodnim festiwalu będzie szacunek, miłość i optymizm. Usłyszymy nań wykonawców gatunków muzycznych, od popu (jak Katy Perry) po klasykę (Andrea Bocelli). Na koncercie nie zabraknie i brytyjskich artystów. Zagrają między innymi: grupa Take That, Bryn Terfel, Alexis Ffrench oraz Freya Ridings.  Event wzbogacić ma także wyjątkowy, aż 300-osobowy chór, będący połączeniem wspólnotowych chórów z całej Wielkiej Brytanii. Są to grupy uchodźców, społeczności LGBT+ czy nawet osób niesłyszących. Zaplanowano także spektakularny pokaz świetlny z wykorzystaniem dronów. Na pewno koronacja Karola III będzie wydarzeniem na skalę światową.

Więcej o:
Copyright © Agora SA