Takie ulgi zapewnia Ogólnopolska Karta Seniora. W tych miejscach możesz naprawdę poro zaoszczędzić

Dla kogo jest Ogólnopolska Karta Seniora? W Polsce istnieje wiele miejsc, w których można z niej skorzystać. Jakie ulgi obowiązują z tytułu specjalnej karty dla seniorów? Jej posiadaczom przysługuje prawo do zniżek oferowanych przez różnego rodzaju placówki.

W dobie wysokiej inflacji różnego rodzaju zniżki i ulgi są na wagę złota. W przypadku seniorów ma to jeszcze większe znaczenie, gdyż niekiedy ich emerytura nie jest na tyle wysoka, aby sfinansować wszystkie podstawowe potrzeby. Ogólnopolska Karta Seniora pozwala korzystać z wielu udogodnień i zaoszczędzić przy tym sporo pieniędzy. Jak i gdzie można skorzystać ze zniżek? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo Od 65 lat tworzą szczęśliwy związek. Pani Basia i pan Andrzej opowiedzieli nam o ich uczuciu. "Mówili, że nie pasujemy do siebie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ogólnopolska Karta Seniora 2023. Do jakich zniżek i ulg uprawnieni są jej posiadacze? 

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje każdemu, kto ukończył 60. rok życia i upoważnia do konkretnych zniżek i ulg na terenie całej Polski. W ramach programu seniorzy mogą liczyć na korzyści w niemal 3000 punktów honorujących tę specjalną kartę

Każdy senior, który ukończył 60 lat, może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek, promocji, rabatów w wielu punktach w kraju, które przystąpiły do programu

- czytamy na rządowej stronie "GOV". Dzięki specjalnej karcie dla seniorów, osoby po 60. roku życia mogą skorzystać ze zniżek m.in. w sklepach, restauracjach, placówkach publicznych, sanatoriach, hotelach czy przechodniach. W wielu miastach ulgą objęte są także podróże komunikacją miejską, która niekiedy jest nawet całkowicie darmowa (Łódź, Lublin, Gdańsk, Szczecin, Gorzów Wielkopolski).

Zniżki dla seniorów. W tych miejscach mogą zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy

Posiadacze specjalnej karty upoważniającej do zniżek na terenie całej Polski, mogą spodziewać się ulg w następujących sektorach: 

  • sztuka i kultura (muzea i teatry),
  • sport i rekreacja (grupy taneczne, zajęcia grupowe),
  • uroda (fryzjer, kosmetyczka),
  • restauracje i kawiarnie, 
  • turystyka i noclegi, 
  • uzdrowiska i sanatoria (turnusy w ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych),
  • opieka zdrowotna (porady, zabiegi, rehabilitacja),
  • usługi remontowo-budowalne,
  • usługi wulkanizacyjne,
  • usługi weterynaryjne, 
  • komunikacja miejska. 

Aby otrzymać kartę, należy udać się do swojego urzędu miasta lub gminy w celu wypełnienia odpowiedniego wniosku. Na miejscu znajdują się także listy miejsc, w których uznawana jest Ogólnopolska Karta Seniora. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA