Znamy oficjalne terminy wypłat 500 plus w czerwcu. Rodzice, którzy o tym zapomnieli, nic nie dostaną

Właśnie rozpoczął się nowy okres świadczeniowy dla beneficjentów 500 plus. W związku z tym terminy wypłat mogą się zmienić. Wyjaśniamy, jak sprawdzić termin wypłaty 500 plus i kiedy wypłaty 500 plus w czerwcu 2023.

Kiedy wypłaty 500 plus? Ostatnio coraz częściej mówi się o ewentualnym podwyższeniu świadczenia. Choć brzmi to kusząco, przez najbliższe miesiące dodatek będzie wypłacany jeszcze w dotychczasowej kwocie. Właśnie rozpoczął się nowy okres świadczeniowy, a to oznacza, że pieniądze zostaną wypłacone przez ZUS w zależności od daty złożenia wniosku. Jak sprawdzić termin wypłaty 500 plus? To prostsze niż myślisz.

Zobacz wideo Waloryzować 500 + czy też nie?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypłaty 500 plus. Kiedy rodziny dostaną pieniądze?

Świadczenie wychowawcze, czyli tzw. 500 plus przysługuje rodzinom na każde dziecko do 18. roku życia. Co ważne, wysokość dochodów nie ma wpływu na kwotę. Jedynie w przypadku opieki naprzemiennej przysługuje 250 zł każdemu z rodziców. 1 czerwca 2023 roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy, który potrwa do 31 maja 2024 roku. Osobom, które złożyły wnioski do 30 kwietnia ZUS ma wypłacić pieniądze do 30 czerwca 2023. Z kolei ci, którzy wnioski złożyli w maju, mogą liczyć na pieniądze do końca lipca. Sytuacja wygląda podobnie w kolejnych miesiącach. Składając wnioski do 30 czerwca, ZUS wypłaci świadczenie do końca sierpnia. Warto pamiętać, że od lutego tego roku wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać przez aplikację mZUS w telefonie lub tablecie. Rodzice, którzy zapomnieli o przedłużeniu wniosku, niestety nie otrzymają pieniędzy w czerwcu.

Kiedy 500 plus w czerwcu? O tym warto pamiętać

Beneficjenci świadczenia 500 plus muszą wziąć pod uwagę kilka terminów, w których mogą dostać świadczenie. Jest to:

  • 2. dzień miesiąca,
  • 4. dzień miesiąca,
  • 7. dzień miesiąca,
  • 9. dzień miesiąca,
  • 12. dzień miesiąca,
  • 14. dzień miesiąca,
  • 16. dzień miesiąca,
  • 18. dzień miesiąca,
  • 20. dzień miesiąca,
  • 22. dzień miesiąca.

Warto pamiętać, że osoby, które złożą wnioski dopiero w czerwcu lub w lipcu powinny liczyć się z nowym terminem przydzielanym przez ZUS. Ta data może nie pokrywać się z poprzednią, w której było przyznawane świadczenie. Jak zatem sprawdzić, kiedy przyjdzie wypłata? Wystarczy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wejść na swój profil. Następnie w wykazie świadczeń należy znaleźć 500 plus i wybrać zakładkę dotyczącą terminów wypłat. Warto mieć na uwadze, że jeśli na tę datę przypada święto lub inny dzień wolny od pracy, to pieniądze trafią do beneficjenta dzień wcześniej.

Może Cię też zainteresować:
Mateusz Morawiecki o 800 plus: Ruszamy z konsultacjami. Wiemy, czy trzeba składać wniosek
Ci seniorzy mogą dostać dodatkowe 300 zł do emerytury. Rewolucyjne zmiany planowane na przyszły rok
- Dzisiaj mija termin. Jeśli ta grupa osób nie zdąży złożyć wniosku, ZUS nie zwróci im nadpłaty

Więcej o: