Minister Maląg o 800 plus. Złożyła ważną obietnicę. "To bezcenna inwestycja w przyszłość"

Rodzina 500 plus to program, który wspiera miliony polskich dzieci. Wniosek o 500 plus złożony w terminie to też gwarancja ciągłości wypłat. Wyjaśniamy, czy 500+ wzrośnie do 800 plus, od kiedy wniosek o nowe świadczenie może być potrzebny i do kiedy wniosek 500 plus 2023 złożyć przez ZUS PUE.

Temat waloryzacji świadczenia "Rodzina 500 plus" pojawia się ostatnio w dyskusjach bardzo często. Głos w tej sprawie zabrała też ostatnio Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej zapewnia, że rząd planuje kontynuować wsparcie polskich rodzin.

Zobacz wideo Waloryzować 500 + czy też nie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

800 plus: od kiedy wniosek 2023? Minister Maląg zdradza plany rządu w kwestii "Rodzina 500 plus"

Według minister Maląg obecny rząd przeznaczył do tej na wsparcie polskich rodzin około 310 mld zł. Minister podkreślała przy tym istotność takiej inwestycji w skali ogólnokrajowej.

Na wsparcie dla rodzin nie możemy patrzeć wyłącznie w kategorii kosztów, to bezcenna inwestycja w przyszłość całego kraju. Polska ma początek w polskich rodzinach, to w nich wszystko się zaczyna. Bez rodzin i rodzących się w nich dzieci nie ma mowy o przyszłości – ani świetlanej, ani żadnej innej

- mówiła Maląg cytowana przez "Rzeczpospolitą". Jednocześnie poinformowała też, że na tym inwestycje się nie kończą.

Teraz idziemy o krok dalej. Do konsultacji społecznych trafił już projekt ustawy zwiększającej wysokość świadczenia wychowawczego do 800 zł od przyszłego roku. To nasza odpowiedź na inflację wywołaną rosyjską agresją i wojną w Ukrainie oraz oczekiwana społecznie zmiana

- wyjaśnia minister.

Ze względu na fakt, że prace nad waloryzacją 500 plus wciąż trwają, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wniosek o 800 plus będzie wymagany. Najprawdopodobniej jednak świadczeniobiorcy korzystający z programu dostaną po prostu wyższą wypłatę, gdy podwyżka już nastąpi. Dlatego też warto zadbać zawczasu o złożenie wniosku o 500 plus.

Do kiedy wniosek 500 plus 2023? Złóż wniosek o 500 plus szybko i wygodnie przez ZUS PUE

Wnioski o 500 plus należy składać w terminie od 1 lutego do 30 czerwca. Jeśli dopełnimy wszystkie formalności do końca czerwca, pierwszą wypłatę w nowym okresie świadczeniowym otrzymamy za ten właśnie miesiąc. Inaczej mówiąc, zachowamy ciągłość wypłat pieniędzy pomiędzy dwoma okresami świadczeniowymi. Złożenie wniosku w późniejszym terminie jest również możliwe, jednak musimy liczyć się wówczas z pewnymi stratami. 500 plus jest bowiem wypłacane od miesiąca wnioskowania do końca okresu świadczeniowego.

Co ważne, wniosek o 500 plus można złożyć jedynie przez internet. W tym celu należy zalogować się na swoje konto na PUE ZUS, przejść do zakładki "Ogólny, Ubezpieczony lub Świadczeniobiorca", a następnie wybrać z bocznego menu "Rodzina 500+ – Wniosek i informacje" i "Utwórz nowy wniosek".

Może cię też zainteresować:
- Rodzicu, lepiej pamiętaj kiedy składać wniosek o 500 plus 2023. Po tym terminie pieniądze przepadną
- Wakacje kredytowe 2023 mogą zostać przedłużone. Premier ogłosił zmiany, które nadejdą jeszcze tego lata
- W tych godzinach zapłacisz mniej za prąd. Pamiętaj o tym, a twoje rachunki będą mniejsze

Więcej o:
Copyright © Agora SA