Rodzicu, lepiej pamiętaj kiedy składać wniosek o 500 plus 2023. Po tym terminie pieniądze przepadną

Istotny temat, o którym rodzice powinni pamiętać w czerwcu to wniosek o 500 plus. Do kiedy składać wniosek o 500 plus 2023? Od terminu, w jakim dopełnimy formalności, może zależeć, ile pieniędzy dostaniemy. Wyjaśniamy, o jakiej dacie jest najlepiej pamiętać i jak złożyć wniosek o 500 plus.

Rodzina 500 plus to prawdopodobnie najpopularniejszy program wsparcia finansowego polskich rodzin. Skorzystać z niego może każdy rodzic dziecka do 18. roku życia, niezależnie od dochodów w gospodarstwie domowym. Istotne jest jednak przestrzeganie określonych terminów. Dzięki temu będziemy mogli otrzymać w danym okresie świadczeniowym pełną przysługującą nam kwotę.

Zobacz wideo Waloryzować 500 + czy też nie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wniosek o 500 plus 2023. Do kiedy i jak złożyć wniosek o 500 plus?

Rodzina 500 plus jest świadczeniem przyznawanym na okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Wnioski natomiast należy składać od 1 lutego do 30 czerwca. Jak informuje strona rządowa, składanie wniosków po tym terminie jest również możliwe, ale niestety niesie to ze sobą pewne konsekwencje. Świadczenie obejmuje bowiem jedynie miesiąc złożenia wniosku i miesiące kolejne, aż do zakończenia okresu świadczeniowego. Co to dokładnie oznacza? Przykładowo, jeśli złożymy wniosek w lipcu, nie otrzymamy już wypłaty, która przysługiwałaby nam za czerwiec. Każdy kolejny miesiąc zwłoki, to starta pieniędzy.

Warto pamiętać również, że wniosek o 500 plus złożymy wyłącznie przez internet. Forma ta powinna być jednak dużym ułatwieniem dla większości rodziców.

Wypłata 500 plus: czerwiec 2023. Pieniądze z "Rodzina 500 plus" będą wypłacone w różnych terminach

Najnowszy okres świadczeniowy dla 500 plus 2023 rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2024. Nie oznacza to jednak, że wszyscy dostaną pieniądze już w tym miesiącu. Dokładny termin zależy od tego, kiedy złożyliśmy wniosek. Zgodnie z zasadami programu Rodzina 500 plus, pieniądze trafiają na konta świadczeniobiorców w ciągu dwóch miesięcy od dnia wnioskowania. W związku z tym harmonogram wypłat 2023, uwzględniając wypłatę czerwcową, wygląda następująco:

  • od 1 do 30 czerwca — wypłaty dla osób, które złożyły wniosek do 30 kwietnia,
  • od 1 do 31 lipca — wypłaty dla osób, które złożyły wniosek do 31 maja (z wyrównaniem za czerwiec),
  • od 1 do 31 sierpnia — wypłaty dla osób, które złożyły wniosek do 30 czerwca (z wyrównaniem za czerwiec),
  • od 1 do 30 września — wypłaty dla osób, które złożyły wniosek do 31 lipca (z wyrównaniem od lipca),
  • od 1 do 31 października — wypłaty dla osób, które złożyły wniosek do 31 sierpnia (z wyrównaniem od sierpnia).

Może cię też zainteresować:
- Nowy urlop rodzicielski 2023 to nie wszystko. Matki i ojcowie dostaną więcej pieniędzy i dni wolnych
- Najniższa krajowa 2023 wzrośnie od lipca. Rząd zapowiada rekordowe podwyżki w przyszłym roku
- Kolejna podwyżka dla budżetówki. Jest porozumienie rządu. To może być rekordowy wzrost płacy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.