Tak działają kieszonkowcy. Wystarczy im zaledwie 10 sekund. Policja publikuje nagranie

Kieszonkowcy nie odpuszczają. Wykorzystują najmniejszą nieuwagę ludzi, aby się wzbogacić. Jest ich coraz więcej i atakują w miejscach, w których nikt by nawet o tym nie pomyślał. Nagranie z popularnej restauracji McDonald's powinno być ostrzeżeniem dla innych. Złodziej nawet się nie ukrywał.

Policja co rusz apeluje do ludzi o ostrożność i zwracanie uwagi na swoje przedmioty osobiste. Wystarczy naprawdę tylko chwila nieuwagi, aby zostać okradzionym i mieć na głowie niemałe zmartwienie. Dowodem na to jest opublikowane przez funkcjonariuszy nagranie. Widać na nim, jak złodziej zabiera telefon mężczyzny wprost sprzed jego twarzy. Jak się przed tym bronić? Trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. 

Zobacz wideo Okradał sklepy i udawał manekina, by nie zostać złapanym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kieszonkowcy atakują. Wystarczy im kilka sekund, żeby zabrać cenne przedmioty 

Metody kieszonkowców są różne i niestety zazwyczaj bardzo skuteczne. Złodzieje bazują na nieostrożności ludzi oraz zamieszaniu panującym wokół nich. Policja z Nottingham opublikowała nagranie z kamery przemysłowej w popularnym fast foodzie, aby pokazać, jakie techniki rozpraszające najczęściej stosują. W tym przypadku oszustowi wystarczyło 10 sekund, aby zabrać ze stolika telefon komórkowy należący do mężczyzny. Jak to możliwe? Kieszonkowiec podszedł do pary spożywającej posiłek i nawiązał z nimi rozmowę. Po chwili wyciągnął kartkę, którą położył na urządzeniu. Następnie zabrał ją, jednocześnie chwytając tą samą ręką telefon, i w ten sposób bez większych problemów zabrał go ze sobą. 

Jak działają kieszonkowcy? Policja radzi: W ten sposób uchronisz się przed kradzieżą

Funkcjonariusze opublikowali film na Facebooku, aby uświadomić ludzi, jak łatwo paść ofiarą tego typu złodziei. Przy okazji postanowili przekazać kilka zasad, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo. Najważniejsze jest, aby w miejscach publicznych nigdy nie kłaść cennych przedmiotów w łatwo dostępnych miejscach oraz nie zostawiać ich bez nadzoru. Jeśli mamy przy sobie torebkę, warto cały czas ją trzymać i mieć w zasięgu wzroku. W sytuacji, gdy ktoś poprosi nas o skorzystanie z telefonu, nie należy dawać go tej osobie do ręki. Lepszym rozwiązaniem jest wykonanie połączenia w jego imieniu i włącznie trybu głośnomówiącego. Jeśli natomiast dojdzie do kradzieży telefonu komórkowego lub innych cennych przedmiotów, zawsze należy zgłosić to zarówno policji, jak i m.in. operatorowi sieci oraz przedstawicielom banku. W takiej sytuacji najważniejsze jest zablokowanie karty telefonicznej oraz środków na koncie. Policja przypomina również o ustawianiu haseł blokujących urządzenia oraz instalowaniu aplikacji umożliwiających śledzenie jego aktualnego położenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA