Zamiast dodawać do herbaty, zmieszaj i wylej na płaskie naczynie. To niezawodny patent na mrówki

Te wiosenne owady potrafią skutecznie napsuć krwi. Mrówki faraonki to problem w wielu domach, który czasami ciężko zwalczyć. Jeśli chemiczne środki nie działają, zrób domowy preparat na mrówki w domu. Będzie bardziej ekologiczny, a mrówki nie wrócą już w spryskane miejsca.

Mrówki w domu to popularny i bardzo uciążliwy problem, który może trwać latami. Jeśli nie zaczniesz działać szybko, owady zagoszczą w mieszkaniu na stałe, podbierając resztki jedzenia i karmiąc nimi pozostałych mieszkańców gniazda. Najczęściej pojawiają się w kuchni, czyli tam, gdzie znajdą pożywienie, ale przyciąga je również wilgoć w łazience. Sprawdź, jak zrobić domowy preparat na mrówki, który sprawi, że nie wrócą już do twojego domu.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się mrówek? Te mieszanki skutecznie je odstraszą

Aby zapobiec pojawieniu się mrówek, musisz przede wszystkim zadbać o czystość w kuchni. Pilnuj, by na wierzchu nie zostawały okruszki i resztki jedzenia. Jeśli rozsypiesz cukier, dokładnie go sprzątnij. Ten produkt najbardziej wabi owady do mieszkania. Świetnym środkiem, który odstraszy mrówki będzie sok z cytryny. Zmieszaj go z wodą i spryskaj preparatem miejsca, w których chodzą robaki. Nie lubią intensywnego i kwaśnego smaku cytryny, dlatego podobnie zadziała roztwór wody i czosnku. Wystarczy zalać kilka rozgniecionych ząbków i odstawić mieszankę na 24 godziny. Po tym czasie rozprowadź go po ścieżkach mrówek.

Domowe sposoby na mrówki. Te środki są lepsze niż chemia

Spryskując drogi, po których chodzą mrówki, możemy je w końcu odstraszyć, ale najskuteczniejszym sposobem na ich zwalczenie będzie zniszczenie gniazda. Póki znajduje się ono blisko naszego domu, problem może nie zniknąć. Jeśli wiesz, gdzie jest, wystarczy zasypać je solą kuchenną. Jeżeli jednak masz problem ze zlokalizowaniem gniazda, rozsyp w miejscach, po których chodzą mrówki, surowy ryż. Owady zaniosą go do królowej, a ten z czasem zacznie się rozkładać i fermentować, tym samym zatruwając pozostałe. Uciekające mrówki złapiesz w domową pułapkę. Wystarczy zmieszać miód lub cukier, który zazwyczaj dodajemy do herbaty - z wodą, nalać trochę na płaskie naczynie i odstawić. Owady skuszone słodkością złapią się w lepką masę, z której już nie wyjdą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.