Taka temperatura wody do kąpieli obniży twoje rachunki. I wcale nie potrzebujesz termometru, by ją zmierzyć

Wysokie rachunki to problem znacznej części dzisiejszego społeczeństwa. Ogromne ceny za prąd i gaz wciąż przysparzają sporych zmartwień. Jak z tym walczyć? Rozwiązaniem może być odpowiednia temperatura wody podczas kąpieli. Niewielka zmiana spowoduje, że podziękuje ci nie tylko portfel, ale także twoje zdrowie.

Kąpiel w niezwykle gorącej wodzie może przysporzyć ci sporych zmartwień. Jak nieco zaoszczędzić na rachunkach i jednocześnie zadbać o zdrowie? Jest na to prosty patent, który możesz zastosować już dziś. 

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać rachunki za prąd w przyszłym roku?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Relaksuje cię gorąca kąpiel? Eksperci ostrzegają

Kąpiesz się w gorącej wodzie? To może skutkować nie tylko problemami skórnymi, ale także sporym obciążeniem dla portfela. Choć nie ma określonej idealnej temperatury wody podczas kąpieli i ostatecznie jest ona zależna od osobistych preferencji, to lepiej unikać jej nadmiernego podgrzewania. Dla dużej grupy osób odpowiednia temperatura kąpieli wynosi od 38 do 40 stopni Celsjusza. Niestety lepiej, gdy jest ona niższa. Dlaczego warto myć się w chłodniejszej wodzie? Zbyt gorąca zmywa z powierzchni skóry naturalnie występujące oleje i prowadzi do jej wysuszenia. Ponadto tak wysokie temperatury powodują spadek ciśnienia krwi, co dla wielu może być niebezpieczne. Jest też aspekt finansowy. Częste kąpiele w gorącej wodzie mogą mocno obciążyć twój portfel, szczególnie w dobie wciąż rosnących cen za gaz i prąd

Temperatura wody podczas kąpieli zmniejszy twoje rachunki. To spora oszczędność

Okazuje się, że odpowiednia temperatura wody wynosi pomiędzy 26-36 stopni Celsjusza, a więc maksymalnie tyle, co temperatura ciała. Wyższe mogą obciążyć układ krążenia i odwadniać organizm, co niesie za sobą negatywne skutki dla zdrowia. Przyzwyczajenie się do nieco chłodniejszych kąpieli może nieść szereg pozytywnych korzyści, zarówno zdrowotnych, jak i finansowych. Co więcej, gorąca woda znacznie podnosi poziom wilgoci w domu, przez co wzrasta ryzyko pojawienia się pleśni i uszkodzeń na ścianach, czy suficie. Jeżeli nie chcesz dokładać sobie zmartwień, lepiej przestaw się na letnie kąpiele.

Więcej o: