Połóż na grilla, włóż brykiet i rozpal. Te domowe przedmioty zastąpią podpałkę w awaryjnej sytuacji

Podpałka to obowiązkowy element do rozpalenia grilla. Jeśli jednak nie masz jej pod ręką, a sklepy zamknięte, możesz użyć kilku rzeczy, które znajdziesz w domu. W ten sposób skutecznie i tanio rozpalisz ruszt.

Sezon grillowy w Polsce ma się świetnie. Przy pięknej pogodzie Polacy wychodzą na działki i ogrody, żeby spędzić czas z rodziną przy karkówce i kiełbasie. Niekiedy takie spotkania wypadają spontanicznie i może się okazać, że nie jesteśmy w pełni przygotowani. Co zatem zrobić, gdy goście są już w drodze, a my nie mamy rozpałki? Jest kilka alternatywnych sposobów na rozpalenie grilla.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym rozpalić grilla? Te przedmioty zastąpią podpałkę

Rozpalanie grilla bywa problematyczne. Z tego względu często sięgamy po gotową podpałkę ze sklepu, zwykle produkowaną w płynie lub w kostce na bazie drewna. Może się jednak zdarzyć, że zabraknie nam jej w najmniej oczekiwanym momencie. Co wtedy zrobić? Wystarczy użyć przedmiotów, które znajdziemy w domu. Świetną rozpałką są stare gazety. Z wyrwanych stron należy zrobić mały stos na środku grilla. Między kartkami będzie sporo miejsca do przepływu powietrza. Można dołożyć do tego kilka suchych gałęzi lub trochę węgla. Doskonale sprawdzą się również kartonowe wytłaczanki na jajka. Włóż po kawałku węgla lub brykietu w miejsca na jajka, zamknij opakowanie, połóż na grilla i podpal. Gdy zacznie się palić, dołóż węgla.

Co zrobić, gdy nie mamy rozpałki? Wypróbuj domowych i tanich sposobów

Podobnie jak wytłaczanki, nadadzą się również rolki po papierze toaletowym. Są wykonane z kartonu, dlatego będą się dobrze palić. Do tego przyda ci się również wata i wosk. Złóż rolki na pół, następnie zrób z waty kulki, nasącz je w roztopionym wosku i włóż do rolek. Zwiąż całość gumką recepturką i gotowe. Taka podpałka, choć wymaga więcej pracy, będzie służyć na długo. Z prostszych rozwiązań wystarczy wrzucić do grilla suche gałęzie, trociny i trawę. W tym wypadku wystarczy ułożyć brykiet lub węgiel w stożek, wrzucić do środka materiały, które wybraliśmy na podpałkę i zapalić. Żeby wzmocnić rozpałkę, wystarczy do stożka z węgla wrzucić papier nasączony whisky. Wybierając tę metodę należy być bardzo ostrożnym. Alkohol jest substancją łatwopalną, dlatego ogień będzie duży, a nieuważnie rozlany płyn może przyczynić się do podpalenia innych rzeczy. Warto w pierwszej kolejności wypróbować bezpieczniejszych metod.

Może Cię też zainteresować:
Jeśli chcesz, aby lawenda w doniczce pięknie rosła, dodaj do ziemi ten produkt. Zadziała błyskawicznie
Weź to warzywo i zrób najskuteczniejszy preparat na mszyce. Domowy oprysk szybko usunie szkodniki
- Wsyp to do doniczki, a twoje kwiaty rozkwitną w mgnieniu oka. Za niesamowity efekt zapłacisz tylko 2 zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA