Ogrodnicy zdradzają sekret gęstego trawnika. Zastosuj ten preparat, a murawa będzie soczyście zielona

Mocznik do trawy to jeden z najpopularniejszych nawozów, który od lat stosowany jest przez doświadczonych ogrodników. Dostarcza do gleby składniki odżywcze niezbędnych do prawidłowego wzrostu trawy. Dzięki niemu murawa jest soczyście zielona, gęsta i pozbawiona "łysych placków".

Nawóz z mocznika to jeden z lepszych preparatów, który używany jest przez ogrodników. Jego szerokie i uniwersalne zastosowanie sprawia, że rośliny nim nawożone rosną zdrowo i bujnie nawet w trudnych warunkach. Okazuje się, że nie każda pora jest odpowiednia na stosowanie nawozu azotowego w postaci mocznika. Kiedy i jak stosować mocznik?

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto stosować mocznik do trawy? Ogrodnicy go uwielbiają

Mocznik na trawę stosowany jest przez wiele osób pracujących w ogrodzie. Tego typu nawóz wytwarzany jest syntetycznie, a w naturalnym środowisku to nic innego jak gnojownik pochodzenia zwierzęcego. Zazwyczaj nawóz dostępny jest w postaci białych granulek i co ważne, składa się w około 46 procentach z azotu całkowitego. Mocznik ogrodowy może być wykorzystywany praktycznie przy każdej glebie, czasami specjaliści odradzają stosowania go na tych mocno kwaśnych, zasadowych oraz suchych. A dlaczego warto sięgnąć po tego typu nawóz? To właśnie dzięki niemu trawa może rosnąć o wiele szybciej, a azot wspiera wybarwienie, więc trawnik po jego zastosowaniu będzie soczyście zielony. Podczas nawożenia należy jednak zwrócić uwagę m.in. na kwestię terminu.

Jak stosować mocznik w ogrodzie? Musisz przestrzegać wskazanych terminów

Wykorzystanie mocznika do trawy w odpowiednim terminie jest bardzo ważne, ponieważ może on być nietrwały i wypłukiwać się, co nie da pozytywnych efektów. Termin i sposób stosowania produktu zależy od danej rośliny, jednak zazwyczaj przestrzega się, aby nie stosować nawozu azotowego na jesień. Mocznik najlepiej używać wczesną wiosną oraz na początku lata. Podczas stosowania pamiętaj, aby przeczytać instrukcję na opakowaniu i robić wszystko zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli stosujesz mocznik na trawnik, na początek rozsyp go po całej powierzchni, a następnie przykryj delikatnie cienką warstwą ziemi. Dzięki temu zabezpieczysz go przed szkodliwym utlenieniem się azotu. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest cena mocznika, niestety nie mamy dobrych wieści. Nawóz ten nie należy do najtańszych, jednak weź pod uwagę fakt, że jest to inwestycja w piękny ogród. Koszt takiego produktu to około 60 złotych za 1 kilogram. 

Może Cię zainteresować:
Ulubione kwiaty Króla Karola III możesz mieć w swoim ogrodzie. Są banalne w uprawie i robią wrażenie
Jeśli chcesz, aby lawenda w doniczce pięknie rosła, dodaj do ziemi ten produkt. Zadziała błyskawicznie
Barszcz Sosnowskiego pojawił się w kilkuset miejscach. Tu jest go najwięcej [MAPA WYSTĘPOWANIA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA