Ogrodniczka prezentuje tajną broń do zwalczania szkodników. Odkąd go poznała, nie sięga po nic innego

Czasami nasza ciężka praca w ogródku idzie na marne - a wszystko przez zmasowany atak szkodników. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób, który pozwoli pozbyć się ich, bez konieczności sięgania po inwazyjne chemikalia. Wystarczy wypróbować pewien sekretny trik.

Czasami zwalczanie szkodników nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Pewna tiktokerka pokazała obserwatorom swój ogród, pełen bujnie rosnących nasturcji, które, jak się okazuje, nie tylko pięknie wyglądają, ale również dbają o to, by jej pomidory było wolne od mszycy. To w tym tkwi jej sekret. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rośliny na szkodniki. Ten trik uratuje twoje warzywa, a to wszystko bez szkodliwej chemii

W filmie miłośniczka upraw wyjaśniła, że mszyce uwielbiają wysysać soki z roślin z rodziny sukulentów. Ten fakt pomógł jej zadziałać na swoją korzyść, ponieważ mogła wykorzystać niektóre gatunki kwiatów jako swego rodzaju przynętę. Dzięki temu zwiększyła prawdopodobieństwo, że szkodniki zostawią inne rośliny, w tym na przykład pomidory, w spokoju. Wszystko opiera się na tzw. systemie kontroli nad szkodnikami. Kluczem do sukcesu jest tutaj sadzenie towarzyszące, czyli "współpraca" różnych gatunków roślin, które pozytywnie na siebie oddziałują, gdy rosną nieopodal. Istnieje cała masa różnych opcji dotyczących sadzenia towarzyszącego, a jego efekty można zauważyć w szczególności przy własnych uprawach owoców i warzyw. Sadzenie towarzyszące jest świetną alternatywą dla popularnych, jednak o wiele bardziej szkodliwych dla środowiska form zwalczania niechcianych gości w ogrodzie. Zwalczanie gatunków inwazyjnych za pomocą innych roślin to zrównoważony i prosty sposób na zapewnienie bezpieczeństwa plonom.

Sprawdzony sposób na szkodniki w ogrodzie. Internauci są zachwyceni

Istnieje cała masa unikalnych ziół, kwiatów i warzyw, które można posadzić, aby wspomagały swoich sąsiadów w ogrodzie. Świetnie sprawdzi się na przykład zasadzenie czosnku, który jest znanym odstraszaczem nie tylko dla mszyc, ale i innych irytujących szkodników. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda roślina będzie świetnie współgrać z pozostałymi. Jeśli zdecydujemy się na wypróbowanie metody sądzenia towarzyszącego, warto upewnić się, jakie gatunki będą odpowiednie. Ten krok z pewnością pomoże zminimalizować ryzyko późniejszych rozczarowań. 

Internautom z pewnością spodobał się proponowany przez tiktokerkę trik. Pod jej nagraniem znalazła się masa komentarzy, które pochwalały jej sposób na uprawę ziół i kwiatów

Więcej o:
Copyright © Agora SA