Chwasty w trawie już więcej nie będą zawracać ci głowy. Wystarczy rzecz, którą każdy ma w domu

Środek na chwasty w trawie może odejść w zapomnienie. Istnieją lepsze i mniej szkodliwe sposoby, które świetnie poradzą sobie z niechcianymi gośćmi na naszym trawniku. Domowe sposoby rozprawią się z problemem w skuteczny i tani sposób. Sprawdziliśmy najlepsze triki na chwasty.

Wyrastają z trawnika, niszczą naszą ciężką pracę i rujnują wygląd ogrodu. Chwasty potrafią być irytujące, a usuwanie ich kojarzy się z masą ciężkiej i żmudnej pracy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą się nam pozbyć tych mącicieli spokoju na naszym trawniku

Zobacz wideo Dlaczego należy unikać barszczu Sosnowskiego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wrzątek na chwasty będzie świetnym pomysłem. Naturalny sposób na pozbycie się intruzów

Najbardziej przyjazne dla środowiska będzie niestety mechaniczne usuwanie chwastów, które zapewnia trawie odpowiednią przestrzeń do rozwoju. Jednak można sobie to odrobinę ułatwić. Jeśli poczekamy, aż gleba bardziej wilgotna, o wiele łatwiej będzie wyrwać z ziemi niechciane rośliny. Dobrą metodą na chwasty jest również wrzątek. Wystarczy wylać go na roślinę i poczekać aż uschnie. Kiedy już to nastąpi, można usunąć jej pozostałości. Świetnie sprawdzi się również woda, która została nam po ugotowaniu ziemniaków. Nie trzeba czekać do wystudzenia - tym razem również można użyć wrzątku. Wysoka temperatura poparzy chwasty, a zawarta w niej skrobia zahamuje ich wzrost. Jednak stosując tę metodę, uważajmy, aby nie uszkodzić trawnika lub kwiatów - wodę aplikujemy miejscowo, aby nie rozchlapać jej wokół. Dzięki tym sposobom nie uszkodzimy innych roślin w naszym przydomowym ogródku.

Oprysk na chwasty w trawie nie będzie konieczny. Te domowe sposoby, się z nimi rozprawią

Istnieją również inne sprawdzone sposoby, które poradzą sobie z chwastami. Jednym z nich jest mąka ziemniaczana. Posypanie nią ziemi wokół chwastów będzie oddziaływać na system korzenny, sprawiając, że zaczną słabnąć, a przez co umrą "śmiercią naturalną". Jest to jednocześnie metoda bezpieczna dla środowiska i nie będzie zagrażać naszym roślinom. Innym sposobem jest rozłożenie płaskiego arkusza gazety wkoło roślin, tak by szczenie zakrywały ziemię. Najlepszym rozwiązaniem będzie wycięcie otworu w papierze i nałożenie go od góry na łodygę rośliny. W ten sposób powstanie warstwa ochronna, która przechwyci roznoszone przez wiatr nasiona chwastów, nie dopuszczając do tego, aby dostały się do ziemi. Wypróbować można również rozsypywanie soli kuchennej po chwastach i w miejscach, w których rosły. Jest to metoda prosta i tania, dostępna do wykonania w każdym ogrodzie.

Więcej o: