Moja mama nigdy nie kupuje chemicznych płynów. Usuwa tym plamy w kilka sekund tę rzeczą z kuchni

Plamy na ulubionych ubraniach to koszmar, który prawdopodobnie przeżył już każdy z nas. Jeśli nie wiesz, jak je usunąć w kilka sekund, musisz poznać ten trik. Poleciła mi go moja mama i faktycznie potrafi zdziałać cuda.

Plamy na ubraniach to zmora wielu osób. Niestety, jeśli nie zadziałamy odpowiednio oraz szybko, możemy pożegnać się z ulubioną koszulką czy spodniami - tak przynajmniej myślałam do pewnego czasu. Na szczęście istnieje trik, który może uratować ubrania przed wyrzuceniem do śmieci. Poleciła mi go moja mama. Wystarczy, że wykonasz tę czynność od razu po ubrudzeniu, a plama zniknie w kilka chwil. 

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się plamy z ubrań? Ten trik powinien znać każdy

Plamy na ubraniach mogą pojawić się przypadkiem,  podczas gotowania, jedzenia czy mycia zębów. Zmorą dla wielu jest ciemna plama na jasnych ubraniach - dla mnie również był to najgorszy scenariusz. Od kiedy wiem jednak, jak postępować w takiej sytuacji, już się nie martwię. Jeśli na tkaninie pojawiła się plama np. po jedzeniu, możesz w kilka chwil się jej pozbyć, o czym uświadomiła mnie moja mama. Dzięki temu wiele moich bluzek zostało uratowanych. Zagotuj w czajniku odrobinę wody, brudne ubrania rozłóż np. w zlewie kuchennym i zalej plamę wrzątkiem. Po chwili zobaczysz, jak brud niemalże spływa z tkaniny i ta znowu wygląda tak, jak wcześniej. Po tym triku warto i tak wyprać ubranie w pralce, aby być pewnym, że plama zejdzie w każdym miejscu. Poniżej przedstawiamy kilka innych trików, które również mogą poradzić sobie z trudnymi plamami. 

Tym usuniesz plamy w mgnieniu oka. Domowy sposób na brudne ubrania 

Jesień już powoli się zaczyna, więc z pewnością czas na zmianę outfitów w garderobach. Jeśli podczas porządków zauważysz ubrania ze starymi plamami, pamiętaj, że możesz je jeszcze uratować. Potrzebujesz do tego jedynie sody oczyszczonej, która jest świetnym odplamiaczem. Wystarczy, że na brudne miejsce wysypiesz odrobinę proszku, odczekasz 20 minut, a następnie wypierzesz tak jak zwykle w pralce. Plama powinna zejść, lecz jeśli była bardzo mocna, być może będzie trzeba skorzystać z triku z octem.

Ocet nadaje się tak samo jak soda do walki z plamami na ubraniach białych i kolorowych - odorbinę płynu wylej na plamę, odczekaj chwilę, wypierz w pralce lub wlej zakrętkę octu prosto do bębna pralki i wypierz. Jeśli chcesz coś szybko wybielić, możesz także użyć cytryny - jej sok skutecznie wybieli dane miejsce na ubraniach. Odrobinę soku wylej na plamę, odczekaj kilka godzin, wypierz i gotowe. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA