Teściowa będzie zachwycona czystością, gdy zobaczy tak lśniące panele. To sprawdzony trik mojej babci

Święta coraz bliżej, więc gwar w kuchni i gotowanie już lada moment - to jednak nie wszystko. Okres ten to w wielu polskich domach czas generalnych porządków. Jeśli również już niebawem rozpoczniesz sprzątanie, do mycia podłóg użyj tego produktu. Goście będą zachwyceni czystością.

Święta to piękny czas w roku, jednak niemalże każda gospodyni oraz gospodarz wiedzą, jak wiele pracy trzeba włożyć, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przygotowanie tradycyjnych potraw i ciast to nie koniec. Na horyzoncie widnieje również sprzątanie, które - jak się okazuje - może przestać być przymusowym wyzwaniem. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas porządków oraz jaki tajemniczy składnik sprawi, że podłogi w całym domu będą lśniły, a goście nie oderwą od nich oczu. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym wyczyścić panele w domu? Do wody dodaj cztery łyżki tego produktu. Różnica gwarantowana

Idealnie czysta podłoga zimą to według wielu coś nieosiągalnego. Nic bardziej mylnego - ta część mieszkania również może być czysta, nawet w okresie przymrozków i chlapy - jak to możliwe? Wszystko za sprawą jednego produktu, który na ogół każdy z nas ma w kuchni, lecz tym razem użyjemy go do sprzątania.

Na początku jednak odkurz panele lub dokładnie usuń brud miotełką, pominięcie tego etapu sprawi, że podłoga nigdy nie będzie czysta. Następnie do wiadra ciepłej wody dodaj cztery łyżki octu kuchennego i łyżkę płynu do naczyń. Takowe połączenie świetnie poradzi sobie z małymi zabrudzeniami, a właściwości octu sprawią, że panele będą pięknie błyszczeć. Domową mieszankę z płynu i octu można stosować regularnie oraz do wielu innych powierzchni. Co ważne, zaoszczędzisz krocie na drogich detergentach oraz postawisz na bycie eko, co dziś jest ważną kwestią. 

Świąteczne sprzątanie może być przyjemne. W tym roku postaw na efektowne zarządzanie czasem i planowanie

Być może niektórzy z was kojarzą technikę pomodoro - polega ona na podziale pracy na krótkie, ok. 25-minutowe etapy, a następnie robienie przerwy i ponownie wracanie do obowiązków. Jeśli nie chcesz odczuć przytłoczenia podczas świątecznych porządków, postaw w tym roku właśnie na rozplanowanie sprzątania i podziel sobie czekające obowiązki - nie na 25 minut, lecz na dni.

W notatniku zapisz listę rzeczy, które chcesz posprzątać np. w poniedziałek. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością - mamy początek miesiąca, więc zostało jeszcze sporo czasu. Jednego dnia umyj po prostu okno w kuchni, a drugiego postaw na czyszczenie kabiny prysznicowej. Nie przeciążaj się, a zobaczysz, że takie podejście do porządków zmienia całkowicie postać rzeczy. Co kilka dni posprzątasz inną część mieszkania, więc w tym danym momencie skupisz się w stu procentach tylko na tym, co da cudowne efekty, a twój organizm nie będzie przemęczony, ponieważ zapewnisz mu przerwy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA