Bez prądu i gazu można żyć. Tak ogrzejesz mieszkanie za 0 zł. Trik tiktokerki robi furorę w sieci

Pewna tiktokerka znalazła się w kryzysowej sytuacji, gdy w środku zimy odłączono jej prąd i gaz w mieszkaniu. Musiała stawić czoła niskiej temperaturze, z którą jednak w porę się uporała. Wykorzystała prosty patent na ocieplenie mieszkania, a teraz dzieli się nim z internautami.

Zima zdołała już pokazać swoje prawdziwe oblicze również w Polsce. Termometry niemalże każdego dnia wskazują niskie wartości, a w domach przez wiele godzin działają grzejniki. Okres grzewczy potrafi "wyczyścić" portfele Polaków i nie tylko. Jeśli chcesz jednak zaoszczędzić na ogrzewaniu i wiedzieć, co zrobić, gdy znajdziesz się w kryzysowej sytuacji, musisz znać ten trik. Patent tej tiktokerki opanował już internet i robi furorę. W ten sposób ogrzała sobie całe mieszkanie. 

Zobacz wideo Wyłączenia OZE. Czy właściciele domowej fotowoltaiki mają się czego bać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odłączono jej prąd i gaz. Stworzyła własne ogrzewanie i ociepliła mieszkanie za 0 zł

Zimą odkręcenie grzejnika, koc i ciepła herbata są już niemalże rutyną. Co jednak gdy zabraknie najważniejszego źródła ciepła? Spokojnie, nie musisz panikować, wystarczy, że wykorzystasz trik tej tiktokerki, a mieszkanie ogrzejesz w kilka godzin.

Posługująca się nickiem @mamabearstacy67 kobieta, całkiem niedawno pokazała na jednym z filmików na TikToku, jak poradziła sobie z brakiem prądu i gazu w mieszkaniu. Patent, który zastosowała, uratował ją przed marznięciem, więc warto go znać szczególnie zimą.

Kobieta wykorzystała glinianą doniczkę i świece, które miała już w domu. Na początek zapaliła trzy duże świeczki, a następnie położyła na nich glinianą donicę, tak aby bijące z płomieni ciepło rozchodziło się po pomieszczeniu. Trik faktycznie zadziałał, a internauci w komentarzach byli pozytywnie zaskoczeni. 

Dobrze wiedzieć, w przypadku kryzysu wiem, co robić.

- napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

Tanie ogrzewanie mieszkania i domu. Te wskazówki pomogą ci zaoszczędzić na rachunkach

Zima to dla wielu osób stresujący czas w roku właśnie ze względu na rachunki za ogrzewanie. Jak więc korzystać z grzejników i nie tylko, aby zużyć jak najmniej energii, ale zachować optymalną temperaturę w domu? Mamy kilka wskazówek.

  • Uszczelnij okna i drzwi: przeciąg może zaburzyć efekty ogrzewania, więc warto zwrócić na to uwagę.
  • Ustaw odpowiednią temperaturę: w zależności od pomieszczenia, na termostacie ustaw taką temperaturę, jaka powinna tam panować. Dla przykładu, w łazience będzie ona nieco wyższa, niż np. ta w sypialni.
  • Sprawdź wentylację: obejrzyj kratki wentylacyjne, czasami uszczelki mogą być popsute i nie przepuszczać powietrza w prawidłowy sposób. 
  • Ustaw meble z dala od kaloryfera: rzeczy osłaniające grzejnik zatrzymują ciepło, więc warto dać mu przestrzeń.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.