W ten sposób oszukują producenci w marketach. Już zawsze będę to robić przed zakupem mięsa

Pięknie wyglądające z wierzchu mięsa na sklepowych półkach aż proszą się o zakup. Niestety czasami po otwarciu produktu okazuje się, że niektórzy producenci oszukują klientów w bardzo przebiegły sposób. Jak sprawdzić, czy kupowane mięso jest dobrej jakości?

Mięsa w sklepach są najczęściej sprzedawane w hermetycznych opakowaniach i do tego zazwyczaj już pokrojone. W taki sposób nie mamy możliwość dokładnego obejrzenia produktu i upewnienia się, że żywność jest takiej jakości, jakiej oczekujemy. Jednak jakiś czas temu dowiedziałam się, jak można sprawdzić zawartość opakowania. Teraz przy każdych zakupach dokładnie sprawdzam mięso, aby nie dać się nabrać producentom. 

Zobacz wideo Kiedy spadną ceny żywności w Polsce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zakup mięsa w marketach. Nie popełniaj tego błędu

Zakupy większość z nas robi zazwyczaj w dużych marketach, ja również od wielu lat kupuję jedzenie w takich miejscach, ponieważ znajdę tam niemalże wszystko, nawet mięsa różnego rodzaju. Niestety często tego typu żywność zapakowana jest w opakowania, które uniemożliwiają dokładne obejrzenie produktu. Zdarza się, że producenci próbują przechytrzyć klientów i na wierzch opakowania układają ładne kawałki, a na dole znajdują się te mniej dorodne, odtłuszczone kąski. Właśnie dlatego od pewnego czasu zwracam uwagę na to co kupuję i stosuję trik, który poleciła mi moja mama. 

Tak sprawdzisz jakość mięsa z marketu. Prosty trik mojej mamy działa

Jeśli nie chcesz odczuwać rozczarowania po zakupie mięs w markecie, warto stosować trik, który zdradzi ci jakość mięsa. Sposób ten pokazała mi moja mama, która używa go już od lat. Wystarczy, że potrząśniesz opakowaniem, a ułożone kawałki mięsa powinny zmienić swoje położenie. Jeśli zauważysz, że żywność wygląda na nieświeżą lub nie jest wysokiej jakości, wymień opakowanie na inne. Ważną kwestią, na którą niegdyś w ogóle nie zwracałam uwagi, jest również skład, od którego zależy smak mięsa i jego wartości odżywcze. Mięsa z dużą ilością chemicznych dodatków mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie, a co ciekawe wbrew pozorom wcale nie należą do najtańszych. Teraz kiedy idę na zakupy, zawsze stosuję trik mojej mamy i nie daje się nabrać na oszustwa producentów mięs w paczkach.

Może Cię zainteresować:
Zaburzony harmonogram snu może być niebezpieczny. Istnieje tylko jeden sposób, aby go naprawić.
Zgnieć ją i wykorzystaj po raz drugi. To stary, babciny sposób na ekspresowe mycie okien.
Matura ustna z języka angielskiego. Takie zadania czekają maturzystów. Sprawdź kryteria oceniania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA