Teraz możesz zwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną nie wychodząc z domu. Wystarczy kilka kliknięć

Dzięki nowemu projektowi Google każdy może teraz zwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną bez wydawania fortuny. W aplikacji Google Street View poznasz życie astronautów i astronautek z bliska, a także zobaczysz jak wygląda Ziemia z daleka.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) jest jednym z największych osiągnięć ludzkości. To właśnie tutaj prowadzone są badania nad warunkami życia poza Ziemią. Stację stale zamieszkują specjalnie wykwalifikowani naukowcy, jednak doleciało tam również kilku turystów. Od teraz to wyjątkowe miejsce może zwiedzić każdy i to za darmo. Google udostępnił zwiedzanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez aplikację Street View. Co można zobaczyć?

Zobacz wideo Najsłabszym elementem każdego systemu jest człowiek. Oto błędy programistyczne, które skończyły się katastrofą [TOPtech]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od teraz każdy może zwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wszystko dzięki Google

Jeśli chcesz poznać życie astronautów i astronautek poza Ziemią wystarczy kilka kliknięć myszką. Google przygotowało serię zdjęć z każdego zakątka Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zmapowaliśmy cały świat, ale chcieliśmy też przekroczyć to, dokąd możemy dotrzeć. Pomyśleliśmy — dlaczego nie kosmos?

- powiedział Matthew Potter z Google Street View. Na filmie przygotowanym przez Google widać, jak specjaliści robią zdjęcia niemal każdego fragmentu Stacji, łącznie z kablami i urządzeniami. Fotografie zrobili również mieszkający na Stacji astronauci, żeby uwiecznić, jak wygląda ich życie, w tym sypialnie, toaleta i miejsce przygotowania posiłków.

Co można zwiedzić przez Google Street View? Poznasz tajniki życia astronautów

Google umożliwił nie tylko samo zwiedzanie Stacji. Widzowie mogą również dowiedzieć się, do czego służą poszczególne sprzęty. Przy każdym ważnym obiekcie pojawia się informacja z wyjaśnieniem i opisem danego elementu. Co ciekawe, zdjęcia wykonano podczas zadokowania jednej z kapsuł Dragon projektu Space X, co oznacza, że internauci mogą podejrzeć jak wygląda transport ładunkowy z perspektywy Stacji. Najbardziej fascynujące są jednak zdjęcia z okien. Widać na nich naszą planetę z daleka, co zapiera dech w piersiach. Google już wcześniej umożliwił oglądanie Ziemi z daleka. W aplikacji można oddalić się do tego stopnia, by obracać planetą i wybrać konkretne miejsce na świecie, które chcemy zobaczyć.

 

Może Cię też zainteresować:
Noc muzeów 2023. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. W tych wydarzeniach warto wziąć udział
Wszystkiego najlepszego Bobi! Najstarszy pies na świecie obchodzi swoje kolejne urodziny
- Prawniczka ostrzega. Kasy samoobsługowe mogą wpędzić cię w kłopoty. Koniecznie zwróć na to uwagę

Więcej o:
Copyright © Agora SA