Już nie musisz się starać przy torcie dla dziecka. Dziś wszyscy chcą brzydkie wypieki w stylu mięsnego jeża

Wymuskane, wyglądające luksusowo torty i ciasta to chwilowo przeszłość. Świat znowu zatęsknił za naturalnością i dodatkowo odrobiną absurdu. Na TikToku ogromną popularność zdobywa trend na brzydkie wypieki. Im gorsze, tym lepsze. Zobacz, co tym razem docenili internauci.

Moda na naturalność znowu powróciła. Nie każdy z nas jest zawodowym cukiernikiem, ale każdy może spróbować swoich sił w tworzeniu tortów i ciast. Wyniki oczywiście będą różne, ale nie to ma znaczenia. Według najnowszych trendów TikToka im wypieki są brzydsze, tym lepsze, więc nie ma o co się martwić. Zobacz, na czym polega moda na "ugly cake trend".

Zobacz wideo Makowiec nowojorski. Jego przygotowanie jest łatwiejsze, niż myślisz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szybki tort urodzinowy wcale nie musi być ładny. Moda na "brzydkie ciasta" to nowy hit internetu

Trend na brzydkie ciasta stał się niesamowitym hitem internetu, zdobywając na TikToku ponad dziewięć milionów wyświetleń hasztaga "ugly cake trend". Co jednak kryje się pod tym zabawnym sformułowaniem? Tak po prostu - niezbyt urodziwe wypieki, w niczym nieprzypominające modnych dotychczas estetycznych, stonowanych tortów z delikatnymi ozdobami. Co więcej, brzydota ciast jest niekiedy wręcz celowa i im śmieszniejszy będzie efekt, tym lepiej. Taki pomysł to nie tylko powrót do naturalności, ale i dobrej zabawy podczas gotowania i pieczenia. Ponadto, przygotowanie "brzydkiego ciasta" pozwala nam spędzić czas z dziećmi, które z pewnością chętnie przyczynią się do powstania takiego "dzieła". To także doskonałe wyzwanie dla osób, które tortu nigdy nie robiły. Wśród najmodniejszych w internecie pomysłów królują formy przypominające słynnego "mięsnego jeża", pancernika z serialu "Przyjaciele" czy karykaturalne Minionki. Do akcji dołączają nawet znani cukiernicy i poważane firmy, proponując swoje wersje "ugly cake". Urodzinowe wypieki dla dzieci mają również rzeszę zwolenników, a dla zapracowanych rodziców mamy dobrą wiadomość - robiąc tort, już nie musisz się starać.

Pomysły na tort dla dzieci: Już nie musisz się starać przy ozdabianiu. Postaw na postaci z bajek

Torty na przyjęcia urodzinowe zawsze spędzają rodzicom sen z powiek. Niektórzy zamawiają je w cukierni, starając się wybrać takie, które będą odpowiadać maluchowi, inni postanawiają zaoszczędzić i zrobić je samodzielnie. Jak to w pośpiechu bywa, zabawa w cukiernika kończy się z różnym skutkiem. Warto więc nieco się zabawić i skorzystać z faktu, że w internecie panuje trend na brzydkie ciasta. Postawmy zatem na karykaturalne przedstawienie postaci z bajek. Najmodniejsze obecnie są przeróbki wspomnianych Minionków, księżniczek Disney'a, Sponge Boba czy Pokemonów. Nieidealnie przedstawieni bohaterowie mogą być dla dziecka niemałym zaskoczeniem, ale z pewnością wywołają sporo śmiechu, zwłaszcza jeśli poprosimy swoje pociechy o pomoc w dekorowaniu.

Więcej o: