Jak używać bidetu? Instrukcja obsługi okazuje się o wiele bogatsza, niż moglibyśmy przypuszczać

Będąc na wycieczce za granicą, spotykamy się nie tylko z nową architekturą, ale także z nowymi przyzwyczajeniami. Przykładem może być bidet, który na południu Europy cieszy się znacznie większą popularnością niż w Polsce (przynajmniej teoretycznie). Z tego powodu więc pewien influencer postanowił wytłumaczyć, jak go używać, za pomocą specjalnego instruktażu.

Choć większość z nas zapewne wie, czym jest bidet, według społeczeństwa cieszy się on znacznie większą popularnością poza granicami naszego kraju. We Włoszech podobno urządzenie to znajduje się w niemal każdej łazience, zarówno domowej jak i hotelowej. Pewien influencer postanowił nagrać wideo, które pokazuje jak używać poprawnie tego tajemniczego "gadżetu". 

Zobacz wideo Aleksandra Żuraw w szczerym wyznaniu o stracie ciąży. "Nie dopuszczałam tego do siebie" [MAMY CZAS]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli nie wiesz, jak używać bidetu, jesteś w dobrym miejscu. Włosi tłumaczą

Bidet to mała umywalka znajdująca się w pobliżu toalety, której używa się do mycia części intymnych po skorzystaniu z toalety - oprócz wycierania się papierem toaletowym, do pełnej higieny używamy mydła i wody. Bidetu można również użyć w celu "odświeżenia się" i obmycia, jeżeli uznamy to za konieczne. Może się to okazać przydatne po całym dni zwiedzania, po którym co prawda nie potrzebujemy prysznica, jednak obmycie się byłoby przyjemne. We Włoszech można znaleźć to urządzenie w  każdym hotelu, pensjonacie lub apartamencie. Co więcej, występuje ono w różnych formach. Przeciętny bidet wygląda i działa tak, jak zlewozmywak, z regulowaną dyszą kranową, która pozwala kontrolować kąt strumienia wody. Inne rozpylają wodę w górę, jak gejzer, ze strumienia na dnie basenu. Inne natomiast wypełniają się wodą, która później się rozpryskuje. Jak z nich poprawnie korzystać? Influencer postanowił to wytłumaczyć.

Instrukcja obsługi włoskiego bidetu. Tajemna wiedza od kultowego influencera

The Pasinis to para influencerów - on jest z pochodzenia Włochem, ona natomiast Amerykanką. W jednym ze swoich filmików Alessio postanowił wytłumaczyć, jak działa bidet we Włoszech i jak poprawnie z niego korzystać. Jak mówi, jeśli potrzebujemy umyć tył okolic intymnych, stajemy odwróceni do bidetu, a następnie możemy, na nim usiąść. Nabieramy odrobinę mydła, odkręcamy wodę i zabieramy się do mycia. Jeśli chcemy umyć przód, wystarczy ukucnąć przy urządzeniu i zabrać się do mycia. Według Alessio w bidecie oprócz tego można umyć również stopy i co tylko chcemy. Jak dalej opowiada, w pokoju hotelowym we Włoszech, każda osoba otrzymuje trzy ręczniki: duży, średni i mały. Duży służy do wycierania całego ciała po prysznicu, mały jest dedykowany do wycierania rąk. Średni właśnie służy do wytarcia się po korzystaniu z bidetu. Bidetu używamy dopiero po wytarciu za pomocą papieru toaletowego części intymnych po skorzystaniu z toalety, tak by pozbyć się wszelkich pozostałości. I ot cała tajemnica!

Więcej o: