Niesamowite schronienie z czasów wojny ukryte w szczytach gór. Wywoływano tu lawiny, aby pokonać wroga

Podczas wojny budowano liczne schrony, które miały zapobiegać dostaniu się wroga na teren. Ludzie od zawsze wykazywali się kreatywnością, jednak te schrony zapierają dech w piersiach, a dostać mogą się tam tylko nieliczni, gdyż trasa turystyczna jest bardzo trudna.

To niesamowite schronisko alpejskie zostało zbudowane podczas I wojny światowej na wysokości 2760 metrów. Położone we włoskich Dolomitach Monte Cristallo to długi, wcięty grzbiet z czterema szczytami wyższymi niż 3000 metrów. Dziś pasmo górskie jest częścią "Parku Przyrodniczego Dolomitów Ampezzo", ale podczas I wojny światowej było to miejsce intensywnych działań wojennych między Włochami a Austro-Węgrami.

Zobacz wideo Ten kurort kryje tajemnicę, o której wiedzą nieliczni

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Schronisko na szczycie Alp. Tylko nieliczni mają odwagę, by tam dotrzeć 

Niesamowite, opuszczone włoskie schronisko z czasów I wojny światowej, osadzone jest w pionowej skale w masywie Monte Cristallo w Parku Narodowym Dolomitów Ampezzo. Schronisko zostało zbudowane wewnątrz jednego ze szczytów masywu, ceglanymi ścianami skośnym dachem, dwoma otworami drzwiowymi, oraz czterema drewnianymi oknami. Znajduje się na wysokości 2700 m n.p.m. Jest tam tylko jedno wejście, do którego trzeba pokonać trudne skaliste grzbiety. Via ferrata, znana również jako "żelazna ścieżka" to szlak, który wymaga wysokiego poziomu sprawności. Trasa składająca się ze stalowych drabin, szczebli i lin wbudowanych w skałę, aby pomóc wspinaczom w bezpiecznym pokonywaniu bardziej ekstremalnych odcinków trasy.

Budynek powstał w czasie 1. wojny światowej. Zwierzęta brały w tym udział

Uważa się, że budynek wybudowano w czasie I wojny światowej przez włoskich żołnierzy 25 maja 1915 roku, kiedy to Włochy wypowiedziały wojnę Austro-Węgrom. W Dolomitach doszło do bezlitosnej bitwy pomiędzy tymi wojskami. Schronienie zostało wybudowane przez tych żołnierzy, którzy używali drabin linowych i kolejek, aby uzyskać dostęp do trudno dostępnych miejsc, aby móc schronić się przed szalejącymi bitwami. Artylerię oraz amunicję niosły między innymi tam żołnierze, oraz zwierzęta trasami zaopatrzeniowymi, oraz tunelami wbudowanymi w skały i lód. Aby wyeliminować wroga, wywoływano lawiny. 

Może Ci się również spodobać: 
- Turyści mają szansę polecieć w kosmos. Elegancki obiad przed wylotem we francuskim stylu gwarantowany
- Najbardziej zatłoczone miejsca na urlop w Polsce. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, to lepiej zmień plany
- Chciała wywieźć z Polski niebywałe okazy. Za takie pamiątki z wakacji teraz grozi nawet 5 lat więzienia

Więcej o:
Copyright © Agora SA