Polska Toskania przyciąga turystów z całego świata. Atrakcja na Dolnym Śląsku jest jedyną taką w Europie

Wyjazdy za granicę nie należą do najtańszych, szczególnie w dobie rosnącej inflacji. Odwiedzenie Toskanii to z pewnością marzenie niejednej osoby. Okazuje się, że bardzo podobne miejsce znajduje się w Polsce i zachwyca tak samo - a nawet bardziej. Znajduje się tam bowiem wyjątkowa atrakcja.

Już za chwilę lato, a to wiążę się z wakacjami i sezonem urlopów. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie warto udać się na wypoczynek w te wakacje, mamy pewną propozycję. To miejsce w Polsce przypomina Toskanię i oddaje jej cały magiczny klimat. 

Zobacz wideo Ewelina Lisowska zwiedza Rzym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polska Toskania zaprasza na rajski wypoczynek. Sielankowe krajobrazy i niesamowite atrakcje

Na mapie Polski znajduje się naprawdę wiele miejsc, które zapierają dech w piersiach. Jak się okazuje, nie zawsze trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy na wyjazdy za granicę, aby zobaczyć piękne krajobrazy czy zabytki. Pewna miejscowość w Polsce nazywana jest przez niektórych "Polską Toskanią" ponieważ jej klimat oddaje wszystko to, co możemy spotkać również w tym regionie Włoch. Wieś Srebrna Góra znajduje się w województwie dolnośląskim i niegdyś była miastem, które zamieszkiwało sporo osób. Po II Wojnie Światowej miejscowość stała się sielankową oazą, do której dziś przyjeżdża z chęcią wielu turystów, aby odpocząć. 

Srebrna Góra na Dolnym Śląsku zachwyca turystów. Ta wieś ma w sobie to "coś"

Nazwa Srebrna Góra nie jest przypadkowa, ponieważ kiedyś wydobywano tam rudy srebra. To takie miejsce na mapie Polski, które warto odwiedzić jeśli uwielbiasz malownicze regiony Włoch oraz gdy potrzebujesz odpoczynku w zacisznym miejscu. Miejscowość otaczają dwa pasma górskie - Góry Sowie i Góry Bardzkie.

Podczas pobytu w Srebrnej Górze nie można ominąć odwiedzenia znanego zabytku. To jedyna taka możliwość w Europie na zobaczenie na własne oczy górskiej fortyfikacji z XVIII wieku. Twierdza Srebrna Góra zajmuje ponad 100 ha i robi ogromne wrażenie na turystach. Zabytek ten można zwiedzać samodzielnie, grupą lub z przewodnikiem, który opowie dokładnie całą historię obiektu. Co ciekawe, przewodnicy, aby wczuć się w klimat twierdzy, ubierają mundury z czasów napoleońskich. Fortyfikacja ta jest miejscem godnym punktem na mapie atrakcji, jeśli jesteśmy na terenie dolnego śląska lub w okolicy. 

Może Cię zainteresować:
Tanie loty to już przeszłość. Prezes giganta podróżniczego ostrzega: "Nie będzie lata last minute".
Największe kraje Europy. Poznaj listę największych państw Starego Kontynentu.
Glamping i slowshop, czyli nowa moda na wyjątkowe wakacje w Polsce. Trafisz tu nawet bez samochodu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA