Darmowe przejazdy wszystkimi pociągami już w czerwcu. PKP Intercity przygotowuje się do ważnego święta

Planujesz podróż pociągiem? Już 1 czerwca 2023 będziemy mogli skorzystać z ciekawej oferty. Tej grupie przysługiwać będą darmowe bilety na przejazdy PKP Intercity. Dla kogo przewidziana jest specjalna promocja?

PKP Intercity szykuje niespodziankę dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano specjalną promocję, która będzie dotyczyć przejazdów wszystkimi pociągami w klasie drugiej. Darmowy bilet będzie można odebrać w kasie biletowej lub u konduktora. W przypadku Pendolino bezpłatny bilet będzie można pobrać wyłącznie w kasie na dworcu

Zobacz wideo Bilety kolejowe są coraz droższe. Madrjas: Zaskoczyła mnie skala burzy medialnej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak kupić bilet na pociąg? W tym dniu niektórzy podróżują za darmo

Promocja PKP będzie dotyczyć czterech kategorii pociągów

  • Twoje Linie Kolejowe (TLK),
  • ekonomiczne połączenia InterCity (IC),
  • Express InterCity (EIC),
  • Pendolino Express InterCity Premium (EIP).

Z bezpłatnych biletów 1 czerwca 2023 będą mogły skorzystać dzieci i młodzież do 16 roku życia. Do uzyskania prawa na darmowy przejazd niezbędne będzie okazanie konduktorowi dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Za takowy uznaje się: dokument tożsamości, legitymację szkolną, paszport, jak i książeczkę zdrowia dziecka.

Darmowe przejazdy z okazji Dnia Dziecka! Podróżnicy mający mniej niż 16 lat 1 czerwca skorzystają z kolei bezpłatnie

- przekazał przewoźnik w poście na Twitterze. 

Informacja PKP. Te dzieci mogą jeździć za darmo przez cały rok 

Warto jednak pamiętać, iż dzieci do 4 roku życia mogą przez cały rok podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%, czyli za darmo. W tym przypadku jednak otrzymany bilet obowiązuje wyłącznie na dany przejazd, dlatego na każdą podróż należy pobrać oddzielny bilet. Rodziny z małymi dziećmi mogą skorzystać z kilku udogodnień. Jednym z nich jest darmowy wrzątek, o który można poprosić obsługę wagonu restauracyjnego. Co więcej, istnieje również możliwość wyparzenia butelki oraz bezpłatnego podgrzania przygotowanego wcześniej posiłku. Firma dodaje, że w jej pociągach znajdują się także przedziały rodzinne, które są odpowiednio oznaczone i przystosowane do komfortowego podróżowania z najmłodszymi. Aby z nich skorzystać, należy zaznaczyć tę opcję na poziomie rezerwacji biletów. Ponadto przewoźnik gwarantuje brak dodatkowych opłat za zabranie ze sobą wózka dziecięcego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA