Nazywają je "polskim Como". To miejsce na Dolnym Śląsku to gratka dla turystów, którzy potrzebują wyciszenia

Nie jesteś fanem zagranicznych wycieczek? Okazuje się, że Polska również ma wiele do zaoferowania. Planując urlop bądź wakacyjny wyjazd, warto pomyśleć o Dolnym Śląsku. Jest tam wyjątkowo urokliwe miejsce, które turyści porównują do włoskich Alp.

Dolny Śląsk potrafi zachwycać. Ta część Polski słynie z licznych zabytków, pięknych miast, górskich szlaków, czy nawet kopalni złota. Okazuje się, że jest tam coś jeszcze, a mianowicie niezwykłe jezioro, które swoją atrakcyjnością przyciąga masę turystów. Gdzie dokładnie się znajduje? Tam warto pojechać, szczególnie latem. 

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku we Wrocławiu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jezioro Como w Polsce? Nie musisz jechać na wakacje do Włoch

Podczas nadchodzącego lata warto odwiedzić Bielawę, która umiejscowiona jest zaledwie 60 km od popularnego wśród turystów Wrocławia. Znajduje się tam jezioro często porównywane do jednego z najpopularniejszych włoskich kurortów. Jezioro Bielawskie to sztuczny zbiornik, który na co dzień stanowi oazę rekreacyjną dla mieszkańców tamtejszych okolic. W okresie letnim można skorzystać tam z wielu ciekawych atrakcji wodnych i sportowych. Na miejscu znajduje się pole campingowe, ścianki tenisowe oraz wodny plac zabaw. Na środku jeziora umiejscowiona została także wyspa, idealna dla miłośników wędkarstwa i odpoczynku z dala od zgiełku miasta. Dużym atutem "polskiego Camo" jest to, że miejsce jest przyjazne zwierzętom. Właściciele czworonogów mogą zatem wybrać się na długo wyczekiwany odpoczynek wraz ze swoim psem, nie zwracając sobie głowy szukaniem dla niego odpowiedniej opieki. 

Wakacje na Dolnym Śląsku. Bielawa oferuje szereg wspaniałych atrakcji

Bielawa to nie tylko piękne jezioro, ale także górskie krajobrazy. Podczas wypoczynku w tym miejscu można wybrać się do Parku Krajobrazowego Gór Sowich, przez który przebiega mnóstwo szlaków prowadzących na szczyt Kalenicy i Wielkiej Sowy. Natomiast miłośników nieco mniej aktywnych urlopów może zainteresować szeroka oferta hoteli ze SPA, a w szczególności tych, które znajdują się nieopodal jeziora Bielawskiego. Co warto zobaczyć, będąc w Bielawie? Według "National Geographic Traveler" do najpopularniejszych atrakcji turystycznych tamtejszych rejonów należą:

  • Punkt widokowy Koci Grzbiet,
  • Dwór obronny przy ul. Wolności,
  • Smocza Jama Kamionki,
  • Park Miejski,
  • Dwór obronny przy ul. Wolności,
  • Willa przy ul. Cmentarnej,
  • Willa Diergów przy ul. Piastowskiej,
  • Pensjonat „Leśny Dworek", czyli willa niegdyś należąca do Dieriga Waldhaus.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.