Najpiękniejsze wsie w Polsce na długi weekend czerwcowy 2023. Tu odpoczniesz z dala od zgiełku miasta

Długi weekend czerwcowy zbliża się wielkimi krokami. Boże Ciało 2023 to świetna okazja, aby wybrać się na wieś. Pogoda sprzyja, a taka podróż to szansa na zaczerpnięcie nieco świeżego powietrza. Oto najpiękniejsze wsie w Polsce, które zachwycają swoim urokiem.

Wypoczynek na wsi jest ściśle związany z naturą, oraz odpoczynkiem od miejskiego zgiełku, jednocześnie odświeżamy głowę, nie myślimy o problemach codzienności. Oto kilka najpiękniejszych propozycji na długi weekend czerwcowy. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drog.,,,O90-=o"

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jakie są najpiękniejsze Polskie wsie? Tam koniecznie musisz się udać

  • Chochołów - wieś położona w województwie małopolskim. Oprócz termów w tej miejscowości możemy zobaczyć licznie zestawione obok siebie, drewniane domki górskie z przełomu XVIII i XIX wieku.
  • Zalipie - umiejscowione również w województwie małopolskim. Swój urok zawdzięcza dzięki malowankom zdobiącym miejscowe domy. Wieś ta znajduje się na liście najpiękniejszych miejsc nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Motywem przewodnim są kwiaty malowane na domach. Oprócz domków warto również zobaczyć drewniany kościół pw. św. Zygmunta z 1642 roku w sąsiednim Żelichowie. 
  • Strzebowiska - wieś na Mazurach, które zachwycają swym urokiem o każdej porze roku. Panorama wsi obejmuje wszystkie, najbardziej znane szczyty, tj. Smerek, Połoniny, Tarnica, Wielka i Mała Rawka. Bez wątpienia nie ma w sobie równych w całych Bieszczadach. 
  • Ojców - wieś znajdująca się na szlaku Orlich Gniazd, w powiecie krakowskim, tuż przy Ojcowskim Parku Narodowym. W samej wsi można zobaczyć ruiny zamku z czasów panowania Kazimierza Wielkiego, wille w stylu szwajcarskim, kaplicę na wodzie św. Józefa Robotnika, Jaskinię Łokietka i wiele innych atrakcji, które znajdują się na malowniczych szlakach turystycznych w okolicy. 
  • Soce i okolice - podlaskie wsie, również napawają zachwytem m.in. drewnianą architekturą. Soce, Trześcianka i Puchły to miejscowości położone blisko siebie, które koniecznie warto zobaczyć, są one nazywane "Krainą Otwartych Okiennic", w których zwracają na siebie uwagę drewniane, bogato zdobione domy. Ich szczególną uwagę przyciągają ozdoby wokół okien. 
 

Wyjazd na długi weekend czerwcowy 2023. Te polskie wsie to strzał w dzisiątkę

Oprócz wyżej wymienionych wsi warto również odwiedzić takie wsie jak te niżej wymienione. Z pewnością zachwycą niejednego turystę. 

  • Żelechy - podlaska wieś, w powiecie łomżyńskim. Miejsce ze wspaniałym klimatem, oraz bogatą historią, mimo iż jest to niewielka miejscowość. 
  • Międzygórze - leży w samym sercu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, gdzie z pewnością czeka turystów masa górskich szlaków, oraz szczytów do zdobycia. 
  • Ponurzyca - Mazowiecka wieś, w gminie Celestynów. Ma aż 8 kolonii rozrzuconych po tarasie erozyjnym. Oprócz tego wyróżniają ją niezwykłe chałupy, stara szkoła z drewna, kapliczka z pnia, czy też pomniki przyrody. 
  • Lanckorona - woj. małopolskie, jej malownicze wioski przypominają dawniejsze rynki sprzed wieków. W sezonie letnim cieszy się sporą popularnością. 
  • Mięcimierz - wieś położona niedaleko Kazimierza Dolnego. Wiele atrakcji i zabytków tylko czekają, aby je zobaczyć. 
 

Może Ci się też spodobać: 
- W tych krajach za wypoczynek zapłacisz krocie. To najdroższe kierunki na wakacje 2023
- Ewa Minge pokazuje dramat koni nad Morskim Okiem. "Proponuję zamienić się miejscami ze zwierzęciem"
- Co z nowym bonem turystycznym? Padła oficjalna deklaracja ze strony rządu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.