Wkrótce trasa nad morze będzie znacznie krótsza. PKP Intercity zapowiada ekspresowe przejazdy

PKP ma dobre wieści dla pasażerów kolei. Już za moment czas przejazdu pociągiem na popularnych trasach będzie znacznie krótszy. Turyści dotrą nad morze szybciej, niż do tej pory, bo podróż z Krakowa do Gdańska zajmie niecałe pięć godzin. Przyśpieszonych tras będzie więcej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Intercity 3 września 2023 r. dojdzie do kolejnych zmian w aktualnie obowiązującym rozkładzie jazdy. Te będą wynikać z konieczności dostosowania kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Nie oznacza to jednak utrudnień dla podróżujących. Wręcz przeciwnie, ponieważ przewoźnik chce dotrzymać obietnicy przyśpieszenia poszczególnych przejazdów. Na co mogą liczyć klienci PKP? Wygląda to obiecująco. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozkład jazy PKP Kraków: Nad morze dojedziemy w mniej niż pięć godzin 

PKP zapowiedziało skrócenie czasu przejazdu na popularnych trasach. Od września pociąg z Krakowa z Gdańska ma pokonywać tę trasę w zaledwie 4 godziny i 50 minut

To o 17 minut krócej niż dotychczas i o 6 minut krócej niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy

- zaznacza Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity. Na tym nie koniec zmian, ponieważ na miejsce szybciej dotrą także podróżujący z Warszawy do Krakowa. Trasę ze stolicy najszybsze składy pokonają tylko w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi nowy rekord. Skróci się także czas przejazdu na trasie Warszawa Centralna - Wrocław Główny. W tym przypadku pociąg dotrze na miejsce o 16 minut szybciej. Natomiast na trasie Warszawa Centralna - Poznań Główny pociąg pojedzie o 20 minut szybciej.

PKP Intercity zapowiada duże zmiany. Szybsze przejazdy i większa wygoda podczas rezerwacji miejsc

Jednocześnie przewoźnik wskazał, że od września pasażerowie mogą liczyć na powrót części pociągów na trasę przez Warszawę Centralną, a tym także tych kursujących do Berlina. Do tej pory ruch w tym miejscu ograniczała modernizacja Warszawskiego Węzła Kolejowego. Przewoźnik przewidział także kolejny pociąg do obsługi połączenia na trasie Lublin Główny - Poznań Główny. Będzie to trzeci pociąg kursujący bezpośrednio pomiędzy stolicami województw wielkopolskiego i lubelskiego. Ma jeździć codziennie i pokonywać wyznaczoną trasę w 6 godzin i 20 minut. To z pewnością są dobre wiadomości dla klientów narodowego przewoźnika, jednak jest coś jeszcze. Od 3 września zwiększy się liczba tras, na które podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego przy zakupie biletu online. Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne siedzenie w wagonie oraz sprawdzić liczbę osób chętnych na podróż danym pociągiem

Więcej o:
Copyright © Agora SA