Ta plaża jest różowa, ale to nie zasługa wody. W całości opanowały ją świnie

Pig beach to plaża na Bahamach, którą co roku chętnie odwiedzają turyści. Co ciekawe, wyróżnia się na tle innych czymś niespotykanym - obecnością świń, które niemalże opanowały ją w całości. Będąc w okolicy, warto odwiedzić tak oryginalne miejsce.

Ta plaża jest bez wątpienia jedyna w swoim rodzaju - żyjące na miejscu świnie robią furorę na turystach z całego świata. Wiele osób przyjeżdża tam, tylko po to, aby na własne oczy ujrzeć dzikie zwierzęta, które zadomowiły się na plaży. Gdzie dokładnie znajduje się tak nietypowe miejsce? Być może w przyszłości wybierzesz się tam na wakacyjny urlop

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pig beach robi furorę wśród turystów. Świnie są tam na porządku dziennym

Pig beach - tak potocznie nazywana jest plaża na Bahamach ze względu na dużą ilość swoich mieszkańców, którymi są świnie. Oficjalna nazwa tego miejsca to Big Major Cay. Łącznie na całej wyspie mieszka ok. 20 świnek, a ich "współlokatorami" są dzikie koty, kozy czy psy. Wiele osób zastanawia się, jak świnie w ogóle znalazły się na plaży, raczej zazwyczaj nie są tam widywane, a tym bardziej nie mieszkają w takich miejscach. Jedna z historii mówi, że były one transportowane statkiem, ten zatonął, a niektóre zwierzęta dotarły do brzegu i tak tam zostały. Od okolicznych i lokalnych mieszkańców z pewnością można by usłyszeć jeszcze inne teorie, a niestety nie ma jednej, która uchodziłaby za prawdziwą. Świnie są karmione przez turystów oraz mieszkańców, a większość dnia spędzają jak to przystało na plażowiczów - w wodzie. 

Jak świnie reagują na turystów na plaży? To może was zaskoczyć

Co ciekawe, obecność lokalnych mieszkańców, turystów i statków, w ogóle nie przeszkadza zwierzętom, a nawet z chęcią podchodzą się przywitać. Świnie zdążyły się już przyzwyczaić do środowiska, a człowieka nie traktują jako zagrożenia, lecz wręcz przeciwnie. Według niektórych opinii, cieszą się, że ktoś je odwiedza. Warto wspomnieć, że są to zwierzęta bardzo mądre - na ogół świnie mają umysł, który dorównuje trzylatkowi i bardzo często pod tym względem przewyższają nawet psy. Wiele osób jako zwierzę domowe bierze sobie świnię - można ją wytresować, wyprowadzać na spacery i odczuwać wdzięczność oraz bezgraniczną miłość. Taki pupil będzie dobrym wyborem szczególnie dla alergików, ponieważ ściółka, która go pokrywa, nie uczula oraz co ważne nie jest gubiona, więc zaoszczędzisz nieco czasu na odkurzaniu i zbieraniu sierści. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA