Ruszaj na jesienny city break. Do tych malowniczych europejskich miast dojedziesz z Polski pociągiem

Jeśli marzysz, aby pojechać na szybki wypad za granicę, ale nie przepadasz za lataniem samolotem, to wsiądź do pociągu i wyrusz do tych europejskich miast. To stolice kultury, które oferują wiele atrakcji i zabytków. Z Polski dojedziesz na miejsce w zaledwie kilka godzin.

Gdy nadchodzi jesień, wiele osób nabiera ochoty na podróżowanie. Nie chodzi jednak o wygrzewanie się na plaży i kąpiel w morzu - na to był czas w wakacje. Teraz gdy pogoda już nie męczy upałami, warto pozwiedzać najważniejsze europejskie miasta. Słońce już tak nie grzeje jak jeszcze w zeszłym miesiącu, a temperatura nie zbliżyła się do zera. Skorzystaj z tego i udaj się za granicę na weekend. Do tych miast swobodnie dojedziesz pociągiem z Polski.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dokąd jechać na jesień? W te miejsca dotrzesz pociągiem

Pociągiem możesz bez problemu dotrzeć z Polski do kilku najpiękniejszych miast w Europie. Wygodne połączenia sprawią, że podróż koleją nie będzie męcząca. Gdzie zatem warto udać się w podróż? Na przykład do Wiednia. Stolica Austrii jest jedną z perełek Europy i kolebką kultury. Na miejscu możesz skosztować lokalnego jedzenia, zwiedzić imponujący Belweder i inne zabytkowe, eleganckie budowle, a także urządzić piknik w jednym z wielu pięknych parków. Na miejsce możesz wyruszyć bezpośrednim pociągiem z:

  • Warszawy (podróż trwa około 7 godzin, a ceny biletów zaczynają się od 19,90 euro);
  • Krakowa (najkrótsza trasa to około 5 godzin i koszt od 9,90 euro).

Koleją można się również przejechać do Berlina. Miasto jest pełne historycznych zabytków. Szczególnie warto zobaczyć Bramę Brandenburską, Mur Berliński i spróbować lokalnych bratwurstów. Pociągi jadące do stolicy Niemiec wyruszają z kilku polskich miast. Przykładowo podróż z Warszawy będzie trwać około 5 godzin, a ceny biletów wynoszą ponad 100 zł w zależności od klasy. Z kolei z Wrocławia do Berlina dostaniemy się w 4 godziny.

Gdzie na city break? Do tych europejskich stolic dotrzesz pociągiem z Polski

Z Polski pociągiem możesz dojechać także do czeskiej Pragi. Przejdź się mostem Karola, skosztuj miejscowych przysmaków i poznaj lokalną kulturę, która z pewnością cię zachwyci. Bilety są do kupienia tylko w kasach, a na miejsce dojedziesz m.in. z:

  • Warszawy (podróż trwa około 8-9 godzin),
  • Krakowa (podróż trwa około 6-7 godzin),
  • Katowic  (podróż zajmie około 5 godzin).

Warto zwiedzić również Budapeszt. W tym mieście z pewnością nie będziesz się nudzić, a zakochasz się od pierwszych chwil po wyjściu z dworca. Przejdź się wzdłuż rzeki Dunaj, dzielącej miasto na dwie części, zobacz Zamek Królewski, a wieczorem ogrzej się w miejscowych termach. Na miejsce dojedziesz z:

  • Warszawy (11-12 godzin podróży),
  • Krakowa (podróż trwa około 9-10 godzin),
  • Katowic (8 godzin w podróży).
Więcej o:
Copyright © Agora SA