To tutaj znajduje się geograficzny środek Europy. Jeśli nie masz planów na weekend, zaplanuj wycieczkę

Polska to kraj w samym centrum Europy i to właśnie my możemy pochwalić się punktem, które uznawane jest za środek tego kontynentu. Jeśli nie masz planów na weekend, warto odwiedzić to miejsce. Spokojne miasteczko będzie idealne dla osób pragnących relaksu.

Pragniesz wyciszenia, z dala od hałasów wielkomiejskich, ale także chcesz zobaczyć nowe miejsce? Jeśli tak, świetnym pomysłem będzie wyjazd na weekend do miejscowości, w której znajduje się środek Europy, a życie tam to prawdziwy slow-life. Miasteczko znajduje się na terenie naszego kraju, o czym wiele osób nie ma pojęcia. 

Zobacz wideo Hyży dostała się do preselekcji Eurowizji: Mamy świetny utwór! Chciałam w nim przekazać moją historię

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Weekend w Polsce: Geograficzny środek Europy to mała i spokojna miejscowość

Lubisz odkrywać ciekawe miejsca? Jeśli tak, warto udać się również do geograficznego centrum Europy, czyli do Suchowoli w województwie podlaskim. Mieszkańcy miasteczka są bardzo dumni z faktu, że mieszkają w samym sercu kontynentu. W centrum miasta znajduje się geograficzny środek Europy i co ciekawe jest on jednym z kilkunastu jakie wyznaczono, korzystając z różnych metod na terenie Polski i nie tylko. Takie same miejsca można spotkać m.in. w Biernatach na Litwie czy Kremnickiej Bani na Słowacji. Geograficzny środek Europy w Suchowoli został wyznaczony już w 1775 roku przez kartografa i astronoma króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To bardzo interesujące miejsce, które warto odwiedzić, będąc w okolicy - głaz symbolizujący znajduje się w miejskim parku.

Suchowola - spokojne miasto z ciekawą historią. To tam znajduje się Centrum Trzech Kultur

Suchowola to miasteczko idealne dla osób, które cenią sobie spokój i posiadanie wszystkiego "pod ręką". Niegdyś miejscowość była miastem królewskim, gdzie handel szybko się rozwijał i wiele osób chciało tam mieszkać. Dziś jest nieco spokojniej, co jest atutem tego miejsca. Suchowola znajduje się w sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego, który należy do Zielonych Płuc Polski, więc spacery na świeżym powietrzu to norma w tym regionie. Suchowola jest także ciekawym punktem historycznym i kulturowym na mapie Polski. To tutaj znajdują się relikwie Jerzego Popiełuszki. Dodatkowo na terenie miasta działa Centrum Trzech Kultur - zobaczysz tam wystawy poświęcone kulturze polskiej, żydowskiej i tatarskiej. Jak widać mimo małej wielkości, miasto oferuje wiele atrakcji dla turystów, którzy pragną odpocząć oraz pozwiedzać ciekawe, historyczne miejsca w kraju. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.