Tak wygląda najpiękniejsze lotnisko na świecie. Ocieka luksusem, ale nie to zaskakuje najbardziej

Lotniska to zazwyczaj obiekty niewyróżniające się niczym specjalnym, prawda? Faktycznie, jeśli mówimy np. o portach tego typu w Polsce czy w Niemczech. A czy widzieliście kiedyś lotnisko w Singapurze? To niesamowite miejsce, które wygląda jak z innej planety. Tamtejsi pasażerowie nie wiedzą co to nuda.

Lotnisko w Singapurze jest jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Pasażerowie, którzy mają tam przesiadkę, w ogóle nie narzekają - wszystko przez urok tego miejsca oraz atrakcje, jakie oferuje. Co takiego posiada lotnisko w Singapurze i jak wygląda? Jest naprawdę bardzo luksusowe. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lotnisko w Singapurze zachwyca pasażerów. Oferuje wiele atrakcji

Port lotniczy Changi w Singapurze uchodzi za jeden z najpiękniejszych i nie ma się co dziwić. Patrząc na zdjęcia obiektu, zachwyca niemalże każdą osobę, a co dopiero na żywo. Lotnisko ma cztery terminale, więc nie jest to dużo, jednak najwięcej powierzchni zajmują prawdopodobnie atrakcje i ozdoby. W głównej hali lotniska znajduje się ogród botaniczny z ogromną populacją motyli. Z dachu hali w środek ogrodu spływa wodospad, który jest największym wodospadem w pomieszczeniu zamkniętym na świecie. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, warto przyjść wieczorem na pokazy multimedialne oparte o filmy Disneya wyświetlane na wodnej kurtynie - robią wrażenie. Co jeszcze oferuje lotnisko Changi? 

 

Port lotniczy Changi w Singapurze. Wodospad to tylko początek

Myślicie, że wodospad na środku lotniska to już coś wielkiego? Według władz Singapuru najprawdopodobniej nie i stworzyli oni wiele więcej ciekawych atrakcji. Co jeszcze zobaczysz w Changi?Na miejscu czeka na ciebie spory labirynt z roślin, który wygląda spektakularnie. W niektórych miejscach umieszczono mechaniczne kwiaty z kielichami, które otwierają się, witając przechodzących gości. Dla osób lubiących technologię również nie zabrakło atrakcji - strefa multimedialna z pokojem iluzji i labiryntem z luster cieszy się popularnością. Jeśli czekasz na przesiadkę kilka godzin, możesz udać się do kina IMAX na seans lub do luksusowej restauracji na pysznego steka.

Na porcie lotniczym w Singapurze znajduje się również basen, siłownia, SPA, wiele sklepów i oczywiście automaty, w których kupimy mini sztabkę złota. Co ciekawe, lotnisko ma zamiar nadal się rozwijać - w 2024 roku chce usprawnić pracę i wprowadzić biometryczny system rozpoznawania pasażerów. Dzięki temu z lotniska będzie można wylecieć bez konieczności pokazania paszportu w formie papierowej. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA