W tym miejscu poczujesz klimat jesieni. Wrocław zaprasza turystów na jedyny w swoim rodzaju Festiwal Dyni

Już w nadchodzący weekend mieszkańcy i turyści przybywający do Wrocławia będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym Festiwalu Dyni. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie idealne na jesień. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Podziwianie jesiennych okazów to nie wszystko.

Dolnośląski Festiwal Dyni już niebawem - jeśli lubisz jesień, spacery i wszystko, co związane z tą porą roku, nie może cię tam zabraknąć. Wydarzenie za każdym razem przyciąga tłumy i nie ma się co dziwić, bo multum atrakcji sprawia, że po prostu chce się tam być. Oto co czeka cię na festiwalu dyni we Wrocławiu 2023.

Zobacz wideo Tajemniczy pożar na wrocławskim osiedlu. Drugi raz w tym roku płonął zabytkowy folwark

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dolnośląski Festiwal Dyni we Wrocławiu. Jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa

Wrocław to jedno z tych polskich miast, w którym ciężko o nudę. Organizowanych jest wiele przedsięwzięć i wydarzeń różnego typu, więc mieszkańcy oraz turyści mają spore możliwości na spędzenie czasu poza domem. Jesienią, mimo dość kapryśnych warunków pogodowych, miasto nie próżnuje i kolejny raz - już 20.  - organizuje Festiwal Dyni, który cieszy się ogromną popularnością. Jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa, ponieważ organizatorzy zadbali o każdy szczegół i na odwiedzających czeka wiele atrakcji. 

Gdy w 2004 roku po raz pierwszy organizowano Dolnośląski Festiwal Dyni, aby promować kulinarne, zdrowotne i dekoracyjne walory warzyw dyniowatych, nikt się nie spodziewał, że stanie się on na długie lata najważniejszą ogrodową imprezą w całym sezonie, przyciągającą tysiące gości niezależnie od pogody

- mówiła Magdalena Mularczyk, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, wroclaw.pl.

 Wrocław: Dolnośląski Festiwal Dyni w Ogrodzie Botanicznym. Jesienne wydarzenie pełne kolorów

Jesień to piękna pora roku, która większości osób kojarzy się z dyniami. To niemalże symbol tego okresu i właśnie dlatego w wielu miejscach w Polsce można spotkać farmy dyniowe i podziwiać tę piękne warzywa. We Wrocławiu postawiono jednak na festiwal, który co roku zachwyca odwiedzających. 

Dolnośląski Festiwal Dyni odbędzie się w ogrodzie botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego 8 października 2023 r. Jakie atrakcje przewiduje organizator? Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie wroclaw.pl, już kilka dni przed wydarzeniem na rabatach i trawnikach ogrodu pojawią się m.in. "dyniowe strachy". W niedzielę ogrodnicy pokażą swoje wyhodowane dynie, które mają różne kolory i kształty, a obecni kucharze będą serwować pyszne dania z dyń

W programie wydarzenia widnieje również konkurs na największą i najpiękniejszą dynię, a rywalizacja prawdopodobnie będzie zacięta. Dzieci będą mogły zmierzyć się od godziny 12 w takich rozgrywkach jak np. łuskanie pestek dyni na czas, co z pewnością będzie dla nich świetną zabawą.  Dla osób zainteresowanych makijażem znajdzie się stanowisko, na którym od godziny 13 będzie można obserwować oraz wykonać tzw. dyniowy makijaż. Bilety na wydarzenia to koszt od 15 do 25 zł i można zakupić je online. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA