Nie wehikuł czasu, a aplikacja w smartfonie. Ta rewolucja w podróżowaniu "przeniesie cię w przeszłość"

Rozwój technologii poprawia wszystkie obszary życia, także podróżowanie. Wiele aplikacji ułatwia nam planowanie podróży czy rozmowę z obcokrajowcami. Cosmote Chronos oferuje jednak coś niespotykanego. Co więcej, z aplikacji skorzystamy zarówno podczas wakacji, jak i bez wychodzenia z domu.

Aplikacja Cosmote Chronos jest skierowana do turystów zwiedzających grecki Akropol, a także osób, które chciałyby odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Teraz będą mogły to zrobić z dowolnego miejsca na świecie, wykorzystując swój smartfon. Co więcej, obie grupy będą miały możliwość przekonać się, jak Ateny wyglądały kiedyś. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nie wszystkie darmowe aplikacje turystyczne to potrafią. Cosmote Chronos zachwyca możliwościami

Cosmote Chronos powstała we współpracy firmy Cosmote z greckim Ministerstwem Kultury i Sportu. Aplikacja mobilna umożliwia zeskanowanie części Akropolu i tym samym zobaczenie, jak wygadał w okresie swojej świetności. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony narzędzia, wirtualne reprezentacje zabytku zostały stworzone na podstawie naukowej dokumentacji. Dotyczy to m.in. Partenonu, Świątyni Artemidy Brauronia i Chalkotheke (która nie zachowała się do dziś), Odeonu Heroda Attyka, a także południowej strony Świętej Skały. Cosmote Chronos łączy osiągnięcia technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) i sztucznej inteligencji (AI) z możliwościami sieci 5G. Dzięki temu zwiedzanie greckich zabytków i poznawanie ich historii jest jeszcze ciekawsze.

Cosmote Chronos a zwiedzanie Akropolu. Niepowtarzalne doświadczenie dla każdego

Należy podkreślić również, że Cosmote Chronos to aplikacja dostępna na całym świecie, a pobrać ją możemy całkowicie za darmo. Oznacza to, że nie musimy nawet znajdować się w Atenach, aby odkrywać tajemnice Akropolu. Oczywiście nasze wrażenia nie będą wówczas aż tak realistyczne, ale dla wielu osób będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia tych ważnych dla historii ludzkości miejsc.

Technologie cyfrowe mogą znacząco przyczynić się do zachowania i promowania na arenie międzynarodowej naszego bogatego dziedzictwa kulturowego. To zmotywowało nas do stworzenia i udostępnienia za darmo innowacyjnej aplikacji COSMOTE CHRONOS, która w unikalny sposób łączy sztuczną inteligencję z rozszerzoną rzeczywistością. [...] Dzięki COSMOTE CHRONOS cofamy się w czasie i przenosimy przeszłość w teraźniejszość, tworząc cyfrową arkę wiedzy dostępną dla przyszłych pokoleń. Dzięki technologii tworzymy lepszy świat dla wszystkich

- stwierdza Prezes i Dyrektor Generalny Grupy OTE, Michael Tsamaz, cytowany na przytoczonej powyżej stronie internetowej. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play oraz w App Store.

Więcej o:
Copyright © Agora SA