Tu słońce świeci przez 300 dni w roku. Polacy masowo przyjeżdżają do tego kraju, gdy mają dosyć zimy

Jeśli niska temperatura zaczyna ci doskwierać i tęsknisz za przyjemnym ciepłem promieni słonecznych, to tu poczujesz się jak w bajce. W tym kraju słońce świeci przez ponad 300 dni w roku, nawet wtedy, gdy w Polsce pada zimny deszcz ze śniegiem. W tym miejscu spędzisz wymarzony urlop.

Cypr, zwany także "wyspą Afrodyty", od dawna zachwyca turystów z całego świata, a w szczególności z Polski. Przyciąga ich pięknymi widokami, szerokimi plażami i ciepłym, śródziemnomorskim klimatem, którego tak brakuje wielu z nas w tych chłodnych miesiącach. Jeśli marzysz o tym, by najbliższy czas spędzić wygrzewając się na słońcu z widokiem na turkusową wodę, to ten kraj jest właśnie dla ciebie. Co warto zwiedzić na Cyprze? Atrakcji jest wiele.

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy kochają to miejsce jesienią i zimą. Pakują walizki, gdy tylko nastanie mróz

Cypr leży na południu Europy, we wschodniej części Morza Śródziemnego. Przez wody terytorialne graniczy z Turcją, która również nie jest obca polskim turystom. Ciepły klimat zwabia ich w te okolice zarówno latem, jak i zimą. Podczas gdy w Polsce coraz szybciej zapada zmrok, nad Cyprem słońce przyjemnie grzeje przez ponad 300 dni w roku. To właśnie dlatego Polacy masowo pakują się do samolotów i przylatują na wyspę w okresie jesienno-zimowym. Według danych opublikowanych w "Rzeczpospolitej", w ciągu siedmiu pierwszych miesięcy 2023 roku na wyspę wybrało się aż 150,1 tysiąca Polaków. Z kolei w samym lipcu najliczniejszą grupą turystów przebywających na Cyprze byli właśnie Polacy.

Co zwiedzać na Cyprze? Wyspa jest pełna atrakcji

"Wyspa Afrodyty" zachwyca nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, ale też bogatą historią i kulturą. Cypr jest przecież znany z mitów o bogini Afrodycie, która narodziła się z morskiej piany i przybyła do wybrzeży tego kraju. Tu również znajduje się jedno z najstarszych miast świata, Pafos, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNSESO. Jeśli chcesz lepiej poznać wyspę, warto zwiedzić najważniejsze atrakcje:

  • Skała Afrodyty, formacja skalna przypominająca swoim wyglądem obiekt wynurzający się z morskich fal;
  • Nissi Beach uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie;
  • Cape Greco, czyli chroniony park narodowy, z którego rozciągają się niesamowite widoki;
  • Limassol, czyli jeden z największych ośrodków miejskich na Cyprze.

Planując wycieczkę na Cypr, warto śledzić ceny biletów lotniczych. Przy dobrej okazji można nawet trafić na loty za mniej niż 100 zł od osoby.

Więcej o:
Copyright © Agora SA