Wille tańsze od filiżanki kawy czekają na nowych właścicieli. Przewidziano także ulgi na remont

Włosi dobrze wiedzą, jak zachęcić turystów, a także potencjalnych mieszkańców, do odwiedzenia ich pięknego kraju. Jeśli chcesz uciec od codziennych zmartwień i osiąść na stałe w słonecznej Italii, już teraz możesz kupić tam dom za jedyne 1 euro. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Jeśli marzysz o wyprowadzce za granicę i osiedleniu się w jednym z europejskich państw, gdzie słońce świeci niemal przez cały rok, sprawdź całkiem atrakcyjną, włoską ofertę. Władze uroczej, niewielkiej miejscowości chcą w ten sposób zachęcić ludzi do ponownego zasiedlenia okolicy. By otrzymać tanią willę, trzeba spełnić kilka warunków.

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domy we Włoszech za 1 euro. Atrakcyjna oferta ponownie na rynku

Miejsce, o którym mowa, to Pratola Peligna. Malownicza miejscowość leży we włoskim regionie Abruzja, w prowincji L’Aquila w Apeninach. Choć jest to historyczna okolica, pamiętająca jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego, to coraz więcej mieszkańców z niej wyjeżdża. W 2015 roku mieszkało tam zaledwie 7652 osoby, a liczba ta spada z roku na rok. Z tego względu lokalna władza zdecydowała się na stworzenie nietypowej oferty, która ma na celu zachęcenie ludzi do zamieszkania w tym regionie. Wystawiono na sprzedaż 15 domów, a każdy z nich kosztuje tylko 1 euro. To nie pierwszy raz, gdy Włochy decydują się na taką formę walki z wyludnieniem. W 2021 roku również można było nabyć opuszczone budynki w Pratola Peligna za tak niską, symboliczną cenę. Spośród 630 domów wybrano 250, które po dokładnym sprawdzeniu zostały wystawione na sprzedaż. 

Możesz kupić włoską willę za grosze. Trzeba jednak spełnić kilka warunków

Choć cena domów jest bardzo atrakcyjna, a wizja zamieszkania w jednej z charakterystycznych wąskich uliczek może być kusząca, to nie tak łatwo zostać właścicielem włoskiej posiadłości. Należy w ciągu sześciu miesięcy od zakupu przedstawić dokładny plan remontu. W przeciwnym razie czeka nas kara grzywny. Ponadto nowy właściciel powinien przywrócić opuszczony budynek do stanu użyteczności w ciągu czterech lat. W cenie również pojawia się "haczyk". Choć sam dom kosztuje 1 euro, to należy wpłacić również kaucję w wysokości kilku tysięcy euro. Dopiero wtedy staniemy się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że władze oferują atrakcyjne ulgi finansowe dla osób, które zdecydują się na kupno. Mają one znacznie obniżyć koszty remontu, a pracy jest sporo. Podobne oferty można znaleźć w innych częściach kraju, np. w Toskanii, Emilia-Romania i na Sycylii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.