W tym kraju spędzisz wymarzony weekend. Nasz sąsiad oferuje piękne krajobrazy i wiele atrakcji

Nie musisz lecieć do Turcji, by zrelaksować się w luksusowym spa i obejrzeć niesamowite krajobrazy. O wiele bliżej Polski znajduje się kraj, który oferuje równie ciekawe atrakcje. Polscy turyści nadal go nie doceniają. Jak spędzić idealny weekend na Litwie?

Marzec robi się coraz cieplejszy i wszystko wskazuje na to, że kolejny miesiąc również zaszczyci nas słoneczną pogodą. To oznacza, że można zacząć planować weekendowe wypady za miasto. Jeśli marzy ci się krótki city-break za granicą, nie musisz od razu lecieć w tropiki. Sprawdź, co warto zwiedzić nieco bliżej Polski. Krajem, którego jeszcze nie doceniają turyści, jest Litwa. Tu czeka cię wiele nieoczywistych atrakcji.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Wilno - hotele. W tych kurortach zapomnisz o codziennych zmartwieniach

Myśląc o leniwych wakacjach na leżaku mamy zwykle w głowie Turcję, Egipt lub Albanię. Choć Litwa nie znajduje się w tropikach, również oferuje pięciogwiazdkowe luksusowe hotele. Jednym z nich jest SPA Pacai. Obiekt znajduje się w Wilnie i niedawno został uznany za najlepsze spa w kraju według World Spa Awards. Na ten tytuł zasłużył sobie nie tylko dzięki bogatej ofercie usług, ale także z powodu wyjątkowego położenia i architektury. Hotel znajduje się bowiem w średniowiecznych piwnicach zabytkowego pałacu szlachty litewskiej Pacai, który odbudowano w 2018 roku. Z tego powodu w pokojach znajdują się gotyckiego ściany sprzed wieków oraz zabytkowe schody do piwnicy. Goście będą nie tylko zrelaksowani, ale też mogą poczuć się jak na prawdziwym barokowym dworze. W podobnym klimacie utrzymano również Bokšto SPA, znajdujący się pod jednym z najstarszych wileńskich dziedzińców kompleksu Bokšto Skveras. To połączenie barokowej architektury i futurystycznego wystroju. Goście mogą skorzystać na miejscu nie tylko z relaksujących zabiegów, ale też ogromnego basenu i japońskiego ogrodu.

Co ciekawego można zobaczyć na Litwie? Te miejsca zachwycą cię krajobrazami

Jeśli nie jesteś fanem leniwego wypoczynku i wolisz spędzać czas wolny aktywnie, w tym kraju nie zabraknie takich atrakcji. Jedź nad litewskie wybrzeże Morza Bałtyckiego i przejdź się Nadbałtyckim Szlakiem Pieszym. To odcinek ogromnej trasy - europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E11) - która swój początek ma już na Przylądku św. Wincentego w Portugalii, a kończy się dopiero w estońskim Tallinie. Część litewska obejmuje aż 216 km ścieżek położonych w pięknej nadmorskiej scenerii. Rozpoczyna się w rybackiej wiosce Nida, a następnie ciągnie się przez Park Narodowy Mierzeję Kurońską, deltę Niemna, wyspę Rusne, Stare Miasto w Kłajpedzie, Nadmorski Park Regionalny i nadmorski kurort Połąga. Bez obaw - nie musisz za jednym razem przechodzić tak długiego odcinka. Trasę podzielono na 20-kilometrowe fragmenty o różnym stopniu trudności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Będąc w okolicy Mierzei Kurońskiej możesz także wziąć udział w spływie kajakowym. Ten przepiękny teren wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlatego niezapomniane widoki są gwarantowane.

Więcej o:
Copyright © Agora SA