Zamknięto już 43 lasy w całej Polsce. W tych miejscach spacer może skończyć się wizytą na SORze

Nadleśnictwo zamknęło już 43 lasy w całej Polsce. Powód? Tym razem to nie pandemia, a zagrożenie jest znacznie większe. Spacer po niektórych lasach może skończyć się wizytą w szpitalu i poważnymi problemami ze zdrowiem.

Jeżeli marzysz o tym, by w słoneczny dzień wyjść na spacer do lasu i spędzić trochę czasu na łonie natury, to lepiej sprawdź, czy teren nie został zamknięty. Z powodu ataków groźnych owadów i rozpylanych środków chemicznych zamknięto już 43 z 429 lasów w Polsce. Osoby spacerujące po tych obiektach mogłyby się zatruć, dlatego Nadleśnictwo ostrzega. Sprawdź, które lasy w twojej okolicy zostały tymczasowo zamknięte.

Zobacz wideo "Lasy Państwowe zasłaniają się 'tajemnicą przedsiębiorstwa'. To łamanie wszelkich zasad transparentności"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niebezpieczny szkodnik żeruje w polskich lasach. Czy jest groźny dla człowieka?

W całej Polsce odnotowano obecność coraz większej ilości owadów zwanych chrabąszczowatymi. Choć dla człowieka nie stanowią zagrożenia, to potrafią wyrządzić ogromne szkody w leśnych roślinach. Larwy żerują pod ziemią zjadając korzenie drzew, przez co te zaczynają umierać. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych szkodników są chemiczne substancje, dlatego w najbardziej zaatakowanych lasach rozpoczęto masowe opryski. Z tego względu tymczasowo zamknięto wiele obiektów, by nie stwarzać ryzyka zatrucia dla człowieka.

Zamknięto 43 obiekty. Do tych lasów nie wejdziesz

Pierwsze informacje na temat zagrożenia pojawiły się w zeszłym miesiącu i 24 kwietnia zamknięto trzy obiekty znajdujące się na Pomorzu. Były to leśnictwa Laska, Bukówka i Parzyn, jednak aktualnie odcięto dostęp do dziesięciu innych lasów na północy. Na całym zachodzie kraju nie można wejść do aż 23 obiektów, w tym m.in. do leśnictw Międzyborze, Grodziec i Borowiec, natomiast na południu zamknięto 11 lasów. Najwięcej terenów niedostępnych znajduje się na Lubelszczyźnie. W samym województwie lubelskim zamknięto 17 obiektów. Są to leśnictwa: Tomaszów, Potoki, Święcie, Bełżec, Ulów, Pańsków, Werechanie, Skrzypny, Ostrów, Grodysławice, Uhrusk, Stulno, Turno, Borek, Sosnowica, Feliksówka i Borowe. Nie wejdziemy także do lasów Lipina, Sucha Wola, Lubliniec, Huta Różaniecka, Maziarnia, Płazów, Kadłubiska, Wola Wielka, Potoki, Siedliska i Złomy na terenie Podkarpacia. Pełną listę zamkniętych terenów można sprawdzić na stronie lasy.gov.pl.

Może Cię też zainteresować:
- W internecie pojawiło się niesamowite zdjęcie "misiaczka". Niewiele osób zgadło, co to za zwierzę
Wakacje w górach z psem. Te szlaki możesz przemierzyć u boku swojego ukochanego pupila
- Polska Toskania przyciąga turystów z całego świata. Atrakcja na Dolnym Śląsku jest jedyną taką w Europie

Więcej o: