Fotografuje psy na początku i na końcu ich życia. Oglądając zdjęcia trudno nie uronić łzy wzruszenia

Wiele osób fotografuje swoje psy, aby mieć pamiątkę, do której można się uśmiechać w gorszych chwilach. Pewna fotografka w 2006 roku rozpoczęła ciekawy projekt, który sprawia, że łzy pojawiają się samoistnie. Robi zdjęcia psom na początku i na końcu ich życia.

Jak powszechnie wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Niestety, nasze pupile nie są w stanie żyć tak długo jak my i przychodzi moment, gdy musimy się pożegnać. Ich zdjęcia mimo upływu lat zawsze jednak potrafią ukoić emocje i sprawić, że przypominamy sobie cudowne. wspólne chwile. Amerykańska fotografka znalazła oryginalny sposób na profesjonalne sesje dla psów, które wzruszają do łez. 

Zobacz wideo Ekspertka: Niewiele osób pyta, jakie wilki tak naprawdę są

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od 25 lat fotografuje psy. Tak dokumentuje ich zmianę

Amanda Jones to amerykańska fotografka, która od lat zajmuje się sesjami zwierząt, a przede wszystkim psów. W 2006 roku kobieta stworzyła projekt o nazwie "Psie Lata". Według Amandy więź łącząca właściciela i psa, pogłębia się wraz z czasem. Z upływem lat zmienia się również wygląd zwierzęcia, który często odzwierciedla jego osobowość. Głównym celem fotografki było pokazanie ludziom poprzez projekt, że życie z psem u boku jest o wiele lepsze. Jak sama pisze na swojej stronie, przygodę z projektem rozpoczęło zdjęcie jej pierwszego psa - jamnika o imieniu Lily - który żył z kobietą przez 16 lat i sprawił, że każdy dzień nabierał kolorów. 

 

Psie lata, czyli mała historia Amandy Jones. "Zmęczyło mnie fotografowanie ludzi"

Amanda Jones od 25 lat zajmuje się fotografią, niegdyś robiła zdjęcia również ludziom, jednak jak sama twierdzi, po jakimś czasie odczuła zmęczenie personaliami. Właśnie dlatego postanowiła zająć się fotografowaniem psów, co pokochała i oddała się temu w 100 procentach. Aktualnie kobieta prowadzi swój profil na Instagramie, gdzie dzieli się z użytkownikami pięknymi zdjęciami zwierząt, na których ukazuje nie tylko ich niesamowity wygląd, ale również charakter. Praca z psami jest dla Amandy czymś bardzo ważnym, lecz jak sama twierdzi niekoniecznie czymś łatwym.

Młode psy są trudne, ponieważ ich zdolność koncentracji jest tak krótka i są wszędzie. Nigdy nie przestają się poruszać. Starsze natomiast nie są łatwiejsze, ponieważ często nie słyszą i nie widzą.

- mówi Amanda Jones, ca.movies.yahoo.com 

Może Cię zainteresować:
O narodzinach we wrocławskim ZOO mówi już cały świat. Do tej pory po Ziemi chodziło ich zaledwie dwóch.
Jeśli zgubisz się w lesie, lepiej o tym pamiętaj. Te proste rady uratują cię z opresji.
Zielona sukienka Blanki jak green screen. Fani tworzą przeróbki i bawią się przy tym świetnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.