Turyści są zachwyceni tą wyjątkową trasą. Ta ścieżka rowerowa biegnie przez sam środek jeziora

To miejsce musi odwiedzić każdy fan wycieczek rowerowych. Kiedy znudzą nas już zwykłe trasy rowerowe, warto wyruszyć do Belgii. Tam można przejechać się przez ścieżkę, która przebiega przez sam środek jeziora. Przejazd tą wyjątkową drogą z pewnością zapamiętasz na długo.

Turyści są zachwyceni pięknymi i niepowtarzalnymi widokami wzdłuż wyjątkowej trasy. Ścieżka dostępna jest nie tylko dla rowerzystów, ale również dla biegaczy i spacerowiczów.

Zobacz wideo Rowerzysto! Uważaj i poznaj znaki drogowe

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ścieżka rowerowa jak z bajki. Tu możesz przejechać przez sam środek jeziora

Idealnym kierunkiem dla wszystkich rowerzystów jest prowincja Limburgia zlokalizowana w północno-wschodniej Belgii. W regionie powstało ponad 2 tysiące tras rowerowych, a na każdym kroku można spotkać wypożyczalnie rowerów. Zlokalizowany jest tu również park Bokrijk, w którym w 2006 roku powstała niezwykła ścieżka rowerowa biegnąca przez sam środek jeziora. "Cycling through Water" ma 212 metrów długości i trzy metry szerokości. Trasa jest "zatopiona" poniżej poziomu wody, jednak nie dzieli ona jeziora. Architekci postanowili zrezygnować ze zwykłego mostu czy kładki, aby ingerencja w przyrodę parku Bokrijk była jak najmniejsza. Konstrukcja znajduje się na specjalnych palach, dzięki czemu nie hamuje swobodnego przepływu wody. Ścieżka została wyłożona antypoślizgowymi płytkami, w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa turystom. Unikalna konstrukcja sprawia, że rowerzyści obserwowani z odległości wyglądają, jakby przejeżdżali przez wodę, co sprawia, że widok jest naprawdę spektakularny.

Nagradzana ścieżka rowerowa w Belgii. Niemal dwie dekady po otwarciu wciąż jest popularna

Od momentu otwarcia ścieżki minęło 17 la. Mimo to nadal cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród cyklistów, ale też biegaczy i spacerowiczów. Jak donosi podroze.radiozet.pl, w 2017 roku ścieżka otrzymała tytuł najpopularniejszej trasy rowerowej w Belgii, a w 2018 roku tygodnik "Time" umieścił ją na liście 100 miejsc na świecie wartych odwiedzenia. Autorzy zestawienia napisali:

Chodzenie po wodzie to umiejętność, na którą ludzie nie mogą sobie pozwolić, ale podróżując przez środek jeziora w Belgii, możemy odczuć równie boskie wrażenie

Ścieżka ta kilkukrotnie otrzymała nagrody architektoniczne między innymi w Australii czy w Stanach Zjednoczonych. 

Więcej o: