Kolejka jak z PRL-u stanęła na ulicach Łodzi. Wszystko przez jeden komunikat Wodociągów

W Łodzi z okazji 600-lecia nadania praw miejskich zorganizowano niesamowitą atrakcję. Szczęśliwcy będą mogli podziwiać podziemną katedrę. Niestety, nie każdy będzie mógł dostać zaproszenie, ponieważ ich ilość jest ograniczona. Z tego powodu ludzie ustawiają się w kolejki - normalnie jak za PRL-u.

Z okazji świętowania 600 lecia Łodzi otwarta została podziemna katedra. Kiedy ta informacja wyszła na jaw, łodzianie byli jak porażeni. Na kilka godzin przed otwarciem okienka z zaproszeniami, przez ZWiK ustawiła się kolejka, której końca nie było widać. Było jak za PRL-u - termosy, kanapki, koce, a nawet...komitet kolejkowy. 

Zobacz wideo Trwa zabezpieczanie katedry Notre Dame

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Łódź: 600 zaproszeń z okazji 600-lecia miasta. Kolejka po wejściówki ciągnie się po horyzont

Z okazji 600-lecia nadania Łodzi praw miejskich, Wodociągi miały rozdać 600 zaproszeń do zwiedzania podziemnych zbiorników wody na Stokach - dzięki swojej architekturze, w której można znaleźć nawiązania do gotyku, nazwane zostały podziemną katedrą. Organizatorzy nie spodziewali się jednak, jak wielkie zainteresowanie wzbudzi ich oferta. Pierwszy chętni pojawili się przed wejściem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wierzbowej już w południe w środę, 13 września 2023 roku. Później ludzi zaczęło tylko przybywać. W pewnym momencie ktoś zaproponował, by stworzyć komitet kolejkowy i porozdawać numerki. Wejściówek miało bowiem być zaledwie 120, a chętnych szybko i licznie przybywało. ZWiK planował wydać konkretną liczbę wejściówek, jednak zanim wybiła godzina 16:00, kolejka liczyła już sobie około 400-500 osób. Zaczynała się na ul. Wierzbowej i ciągnęła się aż w al. Rodziny Grohmanów. Duża liczba osób odeszła zawiedzionych, ponieważ po zobaczeniu kolejki, wiedzieli, że nie mają żadnych szans na zdobycie zaproszenia.

Ludzie są zrozpaczeni niewielką ilością zaproszeń. Niektórzy planują stać w kolejce przez noc

Na profilu łódzkich Wodociągów zaczęły pojawiać się głosy ludzi zdenerwowanych tym, że nie udało im się zdobyć zaproszeń. Jedna z osób w komentarzu napisała:

600 zaproszeń na 600 tysięcy mieszkańców. Żenada!

Ktoś przytoczył nawet historię babć, które wybrały się, by zdobyć zaproszenia. Mimo otrzymania numerków nie udało się ich dostać, ponieważ ludzie wpuszczali znajomych. Urzędnicy tłumaczą jednak, że liczba wejściówek jest ograniczona, ponieważ zbiornik jest obiektem strategicznym i jak najszybciej musi znowu zostać zalany wodą. Właśnie z tego powodu urzędnicy zdecydowali się na symboliczną liczbę zaproszeń. Mają być rozdawane każdego dnia roboczego, do wtorku, 19 września 2023 roku od godziny 16. Każdego dnia pula zaproszeń wynosić będzie 120. Niestety mimo chęci, nie wszyscy łodzianie będą mogli zobaczyć wnętrze podziemnej katedry. Niektórzy zastanawiają się, czy nie zostać na noc w kolejce, by na pewno zapewnić sobie wejściówkę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA