Joanna Kulig z kolejnym ogromnym sukcesem. O takim wyróżnieniu większość aktorów może tylko pomarzyć

Joannie Kulig udało osiągnąć się to, o czym cała masa aktorów może tylko pomarzyć. Aktorka robi karierę w międzynarodowych produkcjach, grając u boku największych gwiazd kina. Jakiś czas temu spotkał ją jednak kolejny zaszczyt. Została zaproszona do elitarnego kręgu.

Obecność Joanny Kulig w zagranicznych produkcjach i na międzynarodowych festiwalach filmowych staje się już codziennością. Za każdym jednak razem jej role i obecność są wyczekiwane przez rodaków z wielkim entuzjazmem. Jakiś czas temu aktorka podzieliła się kolejnymi nowinami. Okazuje się, że spotkał ją wielki zaszczyt, o którym większość aktorów może jedynie pomarzyć. 

Zobacz wideo Rozmowa z Joanną Kulig z okazji premiery "Pajęczyny". "Nie grałam jeszcze takiej postaci"

Joanna Kulig robi międzynarodową karierę. Filmy, seriale i zaproszenia do elitarnych kręgów

Joanna Kulig zachwyciła wszystkich w produkcji "Zimna wojna" wyreżyserowanej przez Pawła Pawlikowskiego. Od tego czasu aktorka dostaje całą masę zaproszeń na castingi do międzynarodowych produkcji. Na przykład w sobotę 27 stycznia 2024 roku miała miejsce premiera amerykańskiego serialu "Władcy przestworzy" na Apple TV+, gdzie możemy zobaczyć naszą rodzimą gwiazdę. Serial ten został wyprodukowany przez Toma Hanksa i Stevena Spielberga, a za reżyserię odpowiada twórca ostatniej części o przygodach Jamesa Bonda, Cary Fukunaga. Produkcja nie zalicza się również do niskobudżetowych. Na serial wydano bowiem aż 250 milionów. Oczywiście spora część trafiła do aktorów jako honoraria. Kulig zagrała w serialu u boku Austina Butlera (odtwórcy roli Elvisa Presleya). Wcieliła się w rolę pracującej w Londynie Polki. Sam format opowiada o nieustraszonych pilotach z 100. grupy bojowej amerykańskiego lotnictwa, którzy walczyli z Luftwaffe podczas II wojny światowej. Na tym jednak nie koniec jej sukcesów.

Sukcesy Joanny Kulig. Zaszczyt, którego mogą dostąpić jedynie wybrani

Teraz Joanna Kulig ma znów wspaniałe wieści. Aktorka została członkinią Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Podzieliła się nawet zdjęciem, na którym bierze udział w wyborze tegorocznych nominowanych do najważniejszych nagród w świecie filmu - Oscarów. Informację przekazała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych pisząc:

Jestem bardzo podekscytowana, że zostałam nową członkinią Akademii.

Amerykańska Akademia Filmowa znana jest przede wszystkim z organizacji Oscarów. Obecnie w organizacji znajduje się około 10 tysięcy członków, a Kulig była jedną z 398 osób zaproszonych w czerwcu 2023 roku do tego grona. Jeśli chodzi o dalsze projekty Joanny Kulig, już w marcu tego roku zobaczymy ją w komedii romantycznej "Miłość bez ostrzeżenia" w reżyserii Rebekki Miller. Światowa premiera tego filmu miała miejsce w lutym 2023 roku podczas festiwalu w Berlinie. W produkcji Kulig wcieliła się w imigrantkę z Polski Magdalenę, której dorastająca córka zakochuje się w synu zamożnej pary.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA