Trzy pizzerie z Polski w prestiżowym rankingu Włochów. To tu zjesz najlepszą pizzę. To perełki

Pizzerie z Polski znalazły się w prestiżowym rankingu przewodnika "50 Top Pizza". To niezwykłe wyróżnienie uzyskali za pośrednictwem włoskich ekspertów w gastronomii, którzy prawdziwe perełki upatrzyli w aż trzech polskich miastach. A to nie koniec zaskoczeń.

Wszystko wskazuje na to, że Polska trzyma świetny poziom w odkrywaniu i rozwijaniu wszystkich tajników kuchni włoskiej. Według nowego rankingu "50 Top Pizza" aż trzy polskie pizzerie zasłużyły na miano najlepszych. Nie to jednak zaskakuje najbardziej. Pierwsze miejsce nie należy do Włochów.

Zobacz wideo Przepis na pyszną pizzę według Hapsa

Najlepsza pizza w Polsce? Według ekspertów znajdziesz ją aż w trzech lokalach

Ranking "50 Top Pizza" od 2017 roku uświetnia kulturową gałąź kulinariów. Przez przeszło sześć lat wyłonił tysiące lokali zasługujących na miano topowych, co z pewnością usprawnia proces poszukiwań pizzy godnej prawdziwych koneserów. W tym roku jest on jednak szczególnie wyjątkowy dla Polaków. Według informacji podawanych przez włoskich ekspertów aż trzy polskie pizzerie zasłużyły na miejsce na liście 50 najlepszych na świecie - biorąc pod uwagę 2023 rok. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji się tam stołować, warto nadrobić - tym bardziej że wcale nie znajdują się w jednym mieście.

Warszawa, Gdańsk i Pabienice - w tych miastach warto wybrać się na pizzę

Pierwszym z wymienionych przed "50 Top Pizza" lokali jest pizzeria "Ostro". Gdański lokal zajął w rankingu 34. miejsce, dzięki niezwykłej lekkości i doskonałemu wypieczeniu ciasta. Do gustu jury przypadły przede wszystkim dwie propozycje z karty - pizza Capriciosa oraz Diavola.

38. miejsce w rankingu należy do pizzerii "Ciao a Tutti" znajdującej się w Warszawie. Miejsce to zachwyciło włoskich ekspertów przede wszystkim pizzą z czterema rodzajami pomidorów, grzybami i prosciutto. Polecają także skosztować tamtejszej panna cotty - podobno rozpływa się w ustach!

Trzecim - ale nie ostatnim - z wymienionych przez jury konkursu lokali z Polski jest "Zielona Górka" z Pabianic. Co ciekawe, eksperci zauważyli w nim potencjał nie tylko ze względu na pizzę. Doceniono szczególnie ciekawą selekcję win oraz piw. Pabianicka pizzeria uplasowała się na 46. miejscu.

A na koniec mały bonusik. Twórcy rankingu "50 Top Pizza" zauważyli, że na szczególne wyróżnienie zasługuje także warszawska "Mąka i Woda".

 

Najlepsze pizzerie na świecie. Pełny ranking "50 Top Pizza"

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, w zestawieniu "50 Top Pizza" nie znajdziemy włoskich pizzeri. Nie jest to jednak kwestia tego, że nie zasługują one na wyróżnienie. Twórcy zaznaczyli, że dla Włochów przygotowano osobny ranking. Tymczasem, jeśli chodzi o inne państwa, konkurencja w pierwszej dziesiątce wypada następująco:

  1. „Sartoria Panatieri", Barcelona
  2. „Bæst", Kopenhaga
  3. „50 Kalò", Londyn
  4. „Via Toledo Enopizzeria", Wiedeń
  5. „Pizza Zulù", Fürth (Niemcy)
  6. „Fratelli Figurato", Madryt
  7. „Forza", Helsinki
  8. „Napoli on the Road", London
  9. „nNea", Amsterdam
  10. „La Balmesina", Barcelona
Więcej o:
Copyright © Agora SA