Ma 452 metry długości. To najdłuższy taki most w Polsce. Bije na głowę nawet słynną londyńską budowlę

Warszawa daje turystom kolejny powód do odwiedzenia jej tej wiosny. Właśnie został otwarty wyjątkowy most, który pozwoli zachwycać się stolicą nico inaczej niż zazwyczaj, a do tego ułatwi zwiedzanie ciekawych miejsc po obu stronach Wisły. Również mieszkańcy miasta docenią nową konstrukcję, która ułatwi komunikację.

Warszawianki, warszawiacy oraz turyści już mogą cieszyć się nowym, wyjątkowym miejscem w stolicy. Fani spacerów oraz wycieczek rowerowych będą zachwyceni. Dzięki tej inwestycji nie tylko poznają lewy i prawy brzeg Warszawy, ale także będą mogli napatrzeć się na Wisłę

Zobacz wideo Czy rząd zafunduje Warszawie międzywojenny Disneyland? Budowa Pałacu Saskiego

Warszawa atrakcje. Nowy most to doskonałe miejsce na podziwianie stolicy 

Pierwsze prace przy budowie mostu pieszo-rowerowego rozpoczęły się w styczniu 2022 roku, po kilku latach, wreszcie mogą po nim spacerować mieszkańcy stolicy. Konstrukcja przebiega przez Wisłę na wysokości ulic Karowej i Stefana Okrzei. Nie tylko miejsce wybudowania mostu jest wyjątkowe. Zaskakujące są także jego rozmiary. 

Nowy obiekt rozciąga się na długość 452 m i pod tym względem stał się jedną z najdłuższych tego typu przepraw na świecie – dłuższej o 127 metrów od londyńskiego Millennium Bridge, jednego z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez warszawski ratusz. Zwrócono także uwagę na wizualne zalety budowli. Szerokość mostu została wygięta w kształt błyskawicy i jest zmienna. W najszerszym miejscu mierzy trochę ponad 16 metrów natomiast w najwęższym niecałe siedem metrów.

Rafał Trzaskowski o nowym moście: Liczę na to, że stanie się on symbolem Warszawy

Mimo że na moście malowniczy krajobraz miasta może nas zatrzymać na wiele minut, to samo przejście nie zajmie nam wiele czasu. Rowerzyści pokonają go w zaledwie dwie minuty, natomiast pieszym zajmie to sześć minut.

Most pieszo-rowerowy już otwarty. Liczę na to, że stanie się on symbolem Warszawy. Będzie służył pieszym i rowerzystom jako miejsce rekreacji, z którego warszawianki, warszawiacy i nasi goście będą chętnie korzystać

- powiedział cytowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Włodarz stolicy dodało, że "most pieszo-rowerowy odmieni również wygląd centrum stolicy - zbliżając do siebie śródmiejskie bulwary z Pragą".

Możliwość szybkiej przeprawy między brzegami pozwoli turystom na znalezienie odrobiny czasu nie tylko na spacery po lewej stronie Wisły, gdzie mieści się Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki czy Muzeum Narodowe, ale też prawej strony miasta. Choć Praga-Północ nie jest dzielnicą często odwiedzaną przez przejezdnych, to nie brak jej uroku. Właśnie tam znajduje się warszawskie zoo, Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie, a także wiele restauracji, kawiarni oraz parków. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA